14 июля 2014 г. 15:08

Ніколи не цікавився давньоукраїнською міфологією. Якось мені вистачало давньогрецької і скандинавської, а про існування своєї навіть думки виникало. І, от, на музичному фестивалі побачив це видання. Питання придбати чи не придбати невинкло, оскільки, якщо є українська міфологія, то для українця соромно її не знати.
Це книга-знахідка. Легенди розміщенні, так би мовити, в хронологічному порядку, починаючи з моменту створення всесвіту до винекнення останніх богів і божків. В самих легендах можна дізнатись не лише про різноманітність богів, але й про життя праукраїнців: який устрій мали, якими ремеслами займались, як вони боготворили природу і з якою шаною до неї відносились (непогано б і нам так відноситись до неї), як проводились ті чи інші свята.
Книга доповнена "Словником давньоукраїнської міфології" - де читачу надається можливість дізнатись тлумачення давньоукраїнських слів. В самому словнику наведений, доволі поглиблений опис "Велесової книги" (існування, якої для мене є відкриттям) - що є першим літописом давньої України, написаної набагато раніше від Нестерового літопису. На даний час, існування такої книги не визнано світвою науковою спільнотою, оскільки таке підтвердження призведе до карденальних змін не тільки Української, але й світової історії.