AZoyaV

20 октября 2022 г. 21:05

3 Поза сприйняттям реальності

Як і всі жінки у цьому світі, я полюбляю дивиться мелодрами. Всі ті історії: де ненавидять та закохуються, де зраджують та клянуться у вірності, де приховують почуття і кричать про любов на увесь світ, де неймовірні вчинки здатні побороти усі негаразди. Саме такий вчинок ми бачимо у фільмі «Між небом і землею» за однойменним романом Марка Леві. Книжка, в якій кохання з’являється поза законами Всесвіту.

Працюючи у лікарні «Сан-Франциско Меморіал» Лорен віддавала всю себе. Занадто сумлінна праця, нічні операції, додаткові зміни – все це виснажує і втомлює. Одного літнього ранку, поспішаючи на зустріч омріяним вихідним, вона потрапляє у жахливу аварію. Прибувши на місце зіткнення, лікарі констатують смерть. Але усупереч долі, серце Лорен забилося знову. Взимку, того ж року, Артур бачить у своїй новій квартирі незнайому дівчину, а та водночас дивується, що її взагалі хтось бачить. Адже весь цей час Лора знаходиться у комі, балансуючи МІЖ НЕБОМ І ЗЕМЛЕЮ.

Початок трагічний, та згодом ми дізнаємося, що все ж таки шанси на земне життя є. Зароджуються кохання між героями, і все начебто іде по плану. А потім – БАЦ! Герой краде тіло дівчини й починається якийсь маразм. Мізерні репліки, безглузді вчинки, поведінка героя схожа на якусь маячню і марення божевільного. Постільна сцена – то взагалі щось нездорове. І фінальний вибрик цього всього «дива» інспектор, що «розуміє» почуття Артура.

Очікуєш історію, де головний герой у фіналі б’ється з мінливістю долі і каже всі слова, що не встиг сказати. Отримуєш фантастичний сюжет, де всі начебто живуть у задзеркаллі та носять рожеві окуляри.

«Немає нічого неможливого, тільки наша свідомість вирішує, що певні речі є нездоланими» - Марк Леві. «Між небом і землею».

P.S. Книжка і близько не стояла з фільмом 2005 р. Екранізація сповнена гумором та романтикою, чого я не можу сказати про роман.