1 августа 2022 г. 20:24

5 не для шкільної програми

Новела Миколи Хвильового входить до переліку книжок, які входять до шкільної програми і є в програмі ЗНО. В школі ніколи не любила українську літературу через важкість сприйняття сенсу творів українських письменників і через декілька років я досі притримуюсь тієї думки, що більшість українських творів краще читати в більш дорослішому віці і з морально-стійкою психікою. Сенс новели у кожний період свого зростання можна трактувати по різному в силу свого життєвого досвіду та цінностей. У мирний час я засудила б однозначно головного героя за його вчинок. Вбити свою матір через розходження політичних поглядів, який нонсенс! Однак, в умовах війни, коли в 21 сторіччі ти спостерігаєш як руйнуються сім’ї через розходження у політичних поглядах, коли той, з ким ти щасливо проводила дитинство, говорить речі, які в голові не вкладаються. Коли мати відмовляється від рідного сина та просить вибачення у народа, що не виховала в синові патріотизм до рідної Батьківщини. В такі періоди ти розумієш як можна відмовитись від спілкування з власними родичами та близькими людьми, перервати всі контакти та жаліти, що взагалі знався з ними. Важкий твір не у читанні, а у роздумах, на які воно наштовхує. І осягнути всю глибину, яка була закладена в цій новелі, не підсилу 100% підлітку з хитким емоційним станом.
В новелі, окрім цієї, можна виділити і іншу думку, яку на момент 1929 року заклав автор, погляд на сучасну молодь 20 ст., описати яку можна однією фразою: «наче і добре, що живий, але краще б і не жив».

Очень давно хочу прочитать, но не могу найти на русском. Подозреваю, что его на русском и нет.

Не думала про такое, но ее действительно нет на русском

Неожиданно оказалось, что есть! Долго я её искала и тут прямо сейчас оказалось, что она есть у другого читателя ЛайвЛиба. Так что буду читать прямо сейчас ))

Приятного чтения!

Спасибо!