23 февраля 2022 г. 15:00

В різних куточках країни трапляються, здавалося би, звичайні самогубства. Молоді жінки, що розчарувалися життям через втрату кохання, близьких, застрягли в фінансових труднощах не знайшли іншого виходу, як скористатися зашморгом. Та насправді все не так просто. Рая, журналістка, що втратила таким чином подругу, знайшла в її соцмережах дивну особу. А діалоги явно вказали на те, що жінку спонукали до самогубства. Хтозна, скільки ще таких постраждалих? Заручившись підтримкою колеги вона починає своє слідство.

Соцменежі це не завжди про хоббі, дружбу, веселощі чи роботу. Часом це липка павутина для людей, якій легко піддаються впливу, і ще жахливіше, якщо це діти. Саме тут нам автор розповідає про жінок, що самі йшли в руки інтернет-маніяка, зазнавши горя в житті вони шукали підтримки та допомоги. Нехай навіть ця допомога проявлялася як супровід в інший світ. І найстрашніше, що наші закони нічого не можуть вдіяти проти такої злочинної діяльності.

На неповних 200 стор вмістилася розгорнена істроія кількох героїв, тому книга вийшла насиченою подіями та деталями. І місцями здавалося, що деякі події розвиваються надто швидко (як от стосунки між людьми). Сама тема основана на реальних подіях, янавіть згадала які саме передували їй. Але й художній домисл був живим. Можна трохи покритикувати детективну лінію, якщо уважно читати то є дрібні похибки. Можливо факт ще не достатньої практики автора вжанрі на час написання. Не дивлячись на важку тему, книга несе в собі більше розважальний характер, ніж психологічну складову. Мені сподобалося, що завершення було не епічним хеппі-ендом. Мертві відійшли до мертвих, живі залишилися живими. Але, особливо зраділа привідкритому фіналу. Наче натяк на те, що в сучасному світі все зло зупитинти не можливо (а це вже я придумала який посил хотів залишити автор, твори на уроках літератури не пройшли намарно).

Загалом, для любителів гостросюжетних книг ця буде хорошою зназідкою. Попри це критично оцінювати її не варто. Рекомендую, як профілактику проти надмірного сидіння в соцмережах і спілкування з дивними незнайомцями.