7 января 2022 г. 14:41

напередодні Різдва трапляються дива, і от одним з таких див стала для мене ця книга. "В очікуванні Різдва" збірка оповідань одної авторки Френсіс Годґсон Бернет, про які поговоримо сьогодні:

відкриває збірку оповідання "За білою цеглиною". здається, що перша історія має бути дуже крутою, щоб зацікавити читача, але авторка схоже, так не думає. мене вона ніяк не зацікавила,  і якби не заманливі заголовки наступних історій, я б напевно, закинула цю книгу й лишила б для кращих часів. було нудно, місцями не зрозуміло. якби авторка хоч трішечки збагатила історію подіями й не розтягувала все, було б на багато захоплююче!

1/5

"Історія принца Тонконіжки"- поділена на 3 частини. початок дуже дивний й банальний. мені здалося, ніби авторка здуріла, коли писала першу частину історії. почала молоти таку дурню, що я готова була закрити книгу назавжди! не знаю, як, але пізніше, все якимось дивним чином, стабілізувалося і з'явилося хоч якесь бажання продовжити знайомство з творчістю авторки. тут було більше героїв і подій, ніж в першому оповіданні, але ясна річ, все було зосередженно на гг- принці Тонконіжці. дуже круто, що авторка зобразила його таким спокійним й добрим, це додало історії деякої легкості й невимушеності

3/5

"Маленька свята Елізабет"- здається, заради цієї історії я й читала всю книгу. історія така гарна й добра. після нього мене полонило якесь дивне, незвичне тепло, а на обличчі засяяла легенька усмішка. головна героїня- маленька Елізабет- занадто розумна, як на свій вік. її мудрості варто повчитися деяким дорослим. історія дуже повчальна, кожен винесе з неї якусь мораль.

4.5/5

"Злодій для Едіт"- по-дитячому щире й дуже-дуже гарне оповідання. маленька Ніксі має дуже світлий розум, своєю сильною вірою дівчинка змогла переконати злодія й змінити його життя, наставити на правильну путь. завдяки цьому оповіданні я, справді, збагатилася духовно, хіба це не головне?

5/5

отже, підсумуємо: не враховуючи два перші оповідання, книга чудова! дуже щирі історії, деякі занадто дитячі. я вмостилася в ліжко й читала, поки не заснула. це Різдво я зустріла по-особливому, завдяки атмосферним й теплим емоціям я впустила в серце Ісуса. дякую!

4.5/5