17 февраля 2013 г. 13:44

Дивно трохи, проте ця книга не визвала тих емоцій по другому прочитанню, які визвала вперше. Можливо тому, що вдруге я її прочитала після "Саду Гетсиманьського". Думаю, більшість тих, хто читав цю книгу погодяться зі мною, що на її тлі "Тигролови" не викличуть захоплення.
Для 10 -11 класу це саме воно. Взагалі, письменники повинні намотати на вуса, щоб сподобатися школярам, необхідно написати для них пригодницький роман, де головний герой супер мен, отримує вірну кохану після багатьох поневірянь, носить прізвище відомого історичного діяча та має подолати ведмедя. А ще важливо, щоб роман включили до шкільної програми. І це не іронія, бо, на жаль, школярі ненавидять укр літ, оскільки українська література вже стала занадто хрестоматійною, а твори настільки незрозумілі малятам, що вони внутрішньо починають ненавидіти того Шевченка, Франка, Лесю Українку та Панаса Мирного ..оце і все, що вони будуть пам'ятати...а ось Багряного запам'ятають)
Щодо самого роману, то запам'яталась вірна і ніжна закоханість, мужність, героїв...
Факт, роман був написаний протягом 14 днів за кордоном. Хто на такий подвиг здатен зараз?
А потім його блискавкою переклали на багато мов і ним зачитувалися європейці. Приємно.
Несподобалось вбивство ...
Відчуваю, що буду ще його перечитувати і не лише "Тигролови"...

Справді, і я обожнювала цей твір у школі, а після читання " Саду Гетсиманського" почала захоплюватись творчістю автору загалом.

Роман, на мою думку, створено задля прилучення до популярного в той час європейського жанру, незважаючи на те, що був письменник, який створив більш інтелектуальний і серйозний роман раніше за Багряного.

"Тигролови" здатні зацікавити підлітків, а тому і сприяти розширенню меж поціновувачів украінськоі літератури. В цьому його загальне позитивне значення.