3 апреля 2021 г. 20:19

5 Суперр!

Книга шикарна. От основні висновки

1. Пробуй і переосмислюй(try and think). Пробуєм і переосмислюєм. Потім знов пробуєм. Це основа дизайн мишлення.
  2. З самого початку перед проектуванням(плануванням) треба оцінити реальність. Бо об неї можна тільки розбитися
  3. Коли ти в тупіку ти мусиш думати. Пробуй ментальні карти. Пробуй просто список варіантів. Без оцінок! Просто варіанти. І все. Магія. Ти не в тупіку)
  4. Ти маєш завжди мати три сценарія. Це не хороші чи погані варіанти. Це три незалежних сценарія з урахуванням реальності. На 5 років! Якщо не клєїться то пробуєм ці: перший це якщо ти продовжуєш робити що робив. Другий якщо все що ти робиш зникло. Третій якби гроші і імідж не грали ролі. В кінці плана має бути 3 запитання до нього
  5. Ключ до успіху по дизайн мишленню це дешеві проби. Не треба відкривати ресторан щоб дізнатися про ресторанне діло. Можна переговорити з знайомим ресторатором або поробити офіціантом пару тижнів. Це і є прототипування
  6. Коли є багато альтернатив їх треба скоротити до 3-5. Після того дуже добре облумати або навіть в уяві пережити цих 3-5 і зробити вибір. Після цього забути і відмовитися від інших. Також памятати немає ідеального вибору. Часто є ряд ідеальних виборів
  7. Не треба щоб невдачі нас тягнули на дно. Невдача це прекрасний матеріал для успіху. Дуже важливо їх аналізувати і шукати можливості росту
  8. В дизайн мишленні особлива роль відводиться команді. Сам ти не досягнеш того що можна з сильною командою. Особлива увага виділяється наставникам. Це ті хто дають доступ до своїх знань та досвіду. Не поради типу «я б на твому місці .....». А глибоке розуміння твоєї ситуації.