27 июня 2020 г. 08:06

Декілька років чекала ця книга на свій зірковий час. І я рада що вона дочекалась.  Купила я її через те, що в ній є велика збірка пісних рецептів, але цінною вона стала для мене зовсім не тому.

Насправді, рецептами в книзі я майже не користуюся, для мене вони виявилась занадто незвичними. Хоча дещо за цими рецептами я таки готувала: наприклад, гранолу, пісний хліб.

Чим же цінною виявилась для мене книга?

В ній дуже багато практичних порад щодо того, як підготуватися до посту з точки зору духа, тіла та душі. Та як провести піст з максимальною користю. Автор розповідає про різні способи молитви та дослідження Святого Письма. Вона ділиться власним досвідом та загалом досліджує питання важливості та користі посту. Розповідає про те, як можна ставити певні цілі на піст та просити Святого Духа допомоги у вирішенні тих чи інших питань під час посту. Також в кінці книги є збірка цитат з Біблій на кожен день з роздумами над ними. Всього там 21 цитата з роздумами про піст, розраховані на читання кожного дня під час 21 денного посту.

Книга розповідає про піст Пророка Даніїла, це окремий вид посту з більшою кількістю обмежень. В цей піст відмовляються від солодощів (окрім фруктів), напоїв (можна пити лише воду) та обробленого зерна. Книга підкаже як навтіь з такою кількістю обмежень зробити своє харчування збалансованим та багатим на поживні речовини.

Але звісно книга стане в пригоді будь-кому, хто хоче притримуватися звичайного/будь-якого посту. Вона допоможе зазирнути в сутність посту, ширшу за обмеження та самодисципліну та зробить його ближчим, зрозумілішим та особливим для кожного.