KiraNi

Жрица Лунной богини

9 июня 2020 г. 12:20

3 Ещё один в пустоту

Время чтения: 9 минут

Если говорить очень кратко, то это мысли героя, возможно (скорее всего) самого Шевченка, о несправедливости мира, о всех тех горестях, что терпели украинцы и наша земля. Читать было, конечно, приятно, но таких высоких чувств не вызвало, поэтому в моё прочитанное отправляется ещё одна история (поэма) с нейтральным и проходным (лично для меня) сюжетом. И казалось бы, нет. Это же о твоей родине, о земле твоих предков, об их истории и даже о том, что сейчас. Но как итог - пусто, прочла и всё, никаких эмоций и переживаний. Просто ещё один проходной рассказ (мысли) в форме поэмы. Объективно я могу советовать эту небольшую стихотворную мысль, но если учитывать все факторы и личное мнение.. Нет, но если есть свободные 10 минут, то можно и прочесть.

До встречи на Луне..

Цей твір не в порожнечу.
Тьотя трішки не "в темі".
Поясню для руськощелепних:
Щоби розуміти (а тьотя чесно каже, шо не розуміє) потрібно знати, Ким являється для Українців Тарас Григорович. Це Глиба Української літератури. Поет, прозаїк, мислитель, живописець, гравер, етнограф, громадський діяч. Вчить історію! https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#%D0%A0%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%96_%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B8
Простий селянин. Колишній кріпак, якому дуже близька тема неволі. Який все Життя присвятив звільненню людей з кріпацтва! І який до останнього подиху боровся за незалежність України.
На час написання твору "Кавказ" (1859 рік) війна на кавказі точилася вже 42 роки. В російській літературі був, такий собі, М. Лєрмонтов, який також описував події війни на кавказі.
Так от Шевченко описує та спостерігає події війни крізь призму боротьби поневолених народів із Імперією!
І пророчі слова:
«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!» - це по-суті Заклик до боротьби!
Це те, що допомагає Українцям і нині боронити Україну від російської навали!!!
Якщо ви читали цей твір, то зрозумієте, що початок його - це алегорія, яка відносить нашу уяву у гори. Вони переповнені горем, кров'ю. Там орел, щодня карає Прометея за те, що він посмів піти проти волі Зевса. Але - Життя перемагає, "І сміється знову"ю Тарас продовжує стверджувати - Що Воля і Жага до Життя Переможе. І хоча, поки що люди поневолені і їх злість і гнів проти катів іще "спить", - настане Час, і Люди прокинуться!
Встане Правда! Встане Воля!!!
Шевченко прямо вказує, хто розв'язав війну, і кому вона вигідна!
Гинуть солдати за дурну ідею імператора.
"Лягло костьми
Людей муштрованих чимало.
А сльоз, а крові!— напоїть
Всіх імператорів би стало"

Розлилося море Сліз. Огненне море.
І Тарас Григорович, розуміючи всю глибину Людського горя та страждань робить єдиний, на його думку самий вірний висновок - щоби Мати свободу - за неї потрібно Боротися!

"І вам слава, сині гори,
Кригою окуті!
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
І воля святая!"

Далі автор висміює лицемірство царської росії -

"Ми християни: храми, школи,
Усе добро, сам бог у нас!
Нам тільки сакля очі коле:
Чого вона стоїть у вас,
Не нами дана; чом ми вам
Чурек же ваш та вам не кинем,
Як тій собаці! Чом ви нам
Платить за сонце не повинні! —
Та й тільки ж то! Ми не погани,
Ми настоящі християни "
...Ви ще темні,
Святим хрестом не просвіщені!
У нас навчіться! В нас дери,
Дери та дай,
І просто в рай".

І ми розуміємо, що "настоящі християни " принесли війну, кров і смерть на Кавказ.
Шевченко обвинувачує російську церкву, суспільство, яке "прийшло на Кавказ з благими намірами" у тому, що воно бреше:

"По закону апостола
Ви любите брата!
Суєслови, лицеміри,
Господом прокляті!
Ви любите на братові
Шкуру, а не душу!

"Храми, каплиці, і ікони,
І ставники, і мірри дим,
І перед образом твоїм
Неутомленнії поклони
За кражу, за войну, за кров, —
Щоб братню кров пролити просять,
І потім в дар тобі приносять
З пожару вкрадений покров!!."

Тарас Григорович прямо вказує для чого ця війна! Російська імперія намагається узурпувати владу на Кавказі.
Шоби панувати там, росії потрібні гори!

"Тільки дайте
Себе в руки взяти.
Як і тюрми мурувати,
Кайдани кувати —
Як і носить!.. І як плести
Кнути узлуваті, —
Всьому навчим! Тільки-дайте
Свої сині гори
Остатнії... бо вже взяли
І поле і море.

І геніальний Провідник Української Нації, наостанок промовляє пророчі слова:
"Не за Україну,
А за її ката довелось пролить
Кров добру, не чорну. Довелось запить
З московської чаші московську отруту!"

Бо завжди, як і тобді (1859 рік( і зараз, 2023 рік - московія Була і Буде Ворогом всіх свободолюбивих народів!!!
Але ми почули! Ми запам'ятали!!!

Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
І воля святая!!!!!

І ми Боремось!!! Ми б'єм нечість московську!!
І ми ПЕРЕМОЖЕМО !!!
Ось про Що Геніальний твір Геніального Тараса Григоровича Шевченка)))
Слава Україні!!
Слава ЗСУ !!

Тепер, тьотя, вважаю до вашого сумління (якщо воно Є) дійде, про ЩО твір "Кавказ"