31 мая 2020 г. 12:48

3 Привіт, бестселер

Подвійне відчуття після прочитання цієї книги. З однієї сторони багато людей говорять, що вона погано, з іншої - говорять, що вона круто. Я десь посередені. Так, я мала упередження щодо цієї книги. Ну, як же! Це ж підліткова література, а я ж читаю в більшості тільки класику! Але варто було ризикнути.
Так, як перша книга будь-якого автора вона має свої "проколи" та мінуси. Великим моїм дратувальним елементом в ній була головна героїня. Мені майже до останнього здавалось, що все крутиться навколо неї. Чому? Бо вона дивергент. Вона ОСОБЛИВА! І все з нею трапляється, бо вона ОСОБЛИВА! Так, там багато кліше, але все ж таки, якщо мені було б років 14-16 та я любила фантастику - все, я була б у завхваті. Бо книга ще дає поштовх асоціювати себе з головною героїнею, бо вона майже з простої стала крутою. І це хоче майже кожний підліток.
Сюжет цікавий, хоч і захоплює не з перших сторінок. Антиутопія - завжди актуальний жанр. Але у цій книзі трапляються деякі логічні "проколи", які б можна було уникнути. Можливо, це розкривається у наступних книгах, але у мене виникли такі питання. Що сталося з світом, що країна перетворилась в місто? Чому саме такі партії? Яка суть того, що у владі саме ця партія?