4 октября 2019 г. 18:40

Ця книга стала для мене приємною несподіванкою. Беручи її до рук, я сподівалася, що вона мені сподобається. Ну бо це підліткова література, яку я, зізнатись чесно, люблю. І відгуки на неї були досить схвальні. Отож, я була впевнена, що ця книга мене не розчарує. Але аж ніяк не чекала, що вона мені настільки сподобається. Вона реальна. Вона жива. Вона справжня. У ній справжні персонажі, справжні діалоги, справжні емоції (вибачайте, якщо забагато слова "справжні"). У цій книзі віриш кожному написаному слову, проживаєш кожну ситуацію разом з героями, і співпереживаєш їм, і хочеш, щоб у них все владналося, все було добре.

Мені дуже сподобався стиль авторки. Книга читалася швидко і легко. Однак теми, які в ній піднімаються, зовсім не легкі. Тут і про булінг серед школярів, і про проблеми неповних сімей, і про те, що діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами, коли батьки їдуть на заробітки за кордон; про безпеку дітей (відсутність виховання і уваги від батьків може призвести до того, що дитина може зв'язатися з поганою компанією і втрапити в халепу).
Ну і, звісно ж, тема першого кохання. Такого чистого, ніжного, зворушливого і цнотливого. Мені сподобалось, що ця тема в книзі подана дуже ненав'язливо. Вона червоною ниточкою пробігає крізь весь сюжет, але не акцентує на собі всю увагу читача, і не відволікає від інших важливих тем.

Я думаю, що кожен побачить у цій книзі щось своє. Підлітки, мабуть, більше звернуть увагу на романтичну лінію в книзі. Дорослі ж, можливо, зауважать на ті проблеми, які є в спілкуванні між батьками і дітьми. Можливо, ця книга комусь допоможе краще зрозуміти свою дитину.