10 апреля 2019 г. 12:25

5 Холодний розум чи палке кохання?

У розкішному маєтку Сонячний (чи як звикли його називати Гадючий) Ріг убивають заможну Рейчел Аргайл. Поліція одразу ж знаходить вбивцю, ним виявляється молодий прийомний син Джеко. Хлопець стверджує, що він невинуватий, але беззаперечні докази змушують правосуддя кинути його за грати.

Пройшло два роки, сім'я Аргайл живе своїм життям, вони прийняли той факт, що їх брат убив їх матір, що власний син убив дружину. Аж поки одного дня на порозі не з'являється доктор Калгарі. Він стверджує, що саме він є тією людиною, яка підвозила Джеко у ніч убивства, саме він є беззаперечним алібі.

Чому рідні не зітхають із полегшенням? Чому ця новина приносить їм тільки страх? Відповідь шокує доктора Калгарі: нещодавно Джеко помер у в'язниці і тепер родина усвідомила страшну правду, якщо Джеко не вбивав матері, отже, вбивця ще й досі знаходиться у їх домі, тепер кожен із них під підозрою.

Сторінка за сторінкою доктор Калгарі відкриває нові таємниці сім'ї Аргайлів. Він знайомиться із кожним членом родини, вони холодні, черстві, налякані і часом надзвичайно жорстокі. Доктор Калгарі відчуває провину, що так пізно відкрив правду, він розгублений, але вирішує, чому б це йому не коштувало, дізнатися ім'я вбивці.

Чи зможуть усі мешканці Сонячного (читай Гадючого) Рогу пройти випробування невинуватістю? Що стало мотивом для жорстокого вбивства: холодний розум чи палке кохання?

Відповідь, як завжди, Агата Крісті, заховала на сторінках роману. І повірте, ви не зможете "розтягнути" читання на декілька днів.