11 февраля 2019 г. 16:44

5 За що воюєте, за що вмираєте?

Дуже мало творів українських письменників справили на мене враження, але Україна в огні - це дещо неймовірне, життєве та, на жаль, актуальне. Незважаючи на велику кількість персонажів та декілька сюжетних ліній, ми можемо легко зрозуміти кожну історію. На мою думку це твір, сповнений емоціями, і саме вони - головні герої. Автор пише про жахливі, сповнені смертю та горем часи, але це не викликає відразу, напроти, викликає велике співчуття, бажання допомогти людям, що пережели цей страшний період, ці пекельні муки.

Персонажі не ідеальні у повісті. Саме це робить їх більш наближеними до звичайних людей. Можна зрозуміти мотивацію кожного, його переживання та страхи. Саме такі герої назавжди западають у душу - для мене це Василь Кравчина, який, незважаючи на свій сором та страх, зумів підтримати своїх побратимів у скрутний час і подолати ворога.

Це історія про патріотизм та любов до свободи. Це історія, яка навіть зараз нагадує життя. Але все одно ми колись подолаємо ці скрутні перешкоди та будемо жити так, як того хотіли. Потрібно лише любити та боронити свій рідний край. Адже «Ми б'ємось за те, чому нема ціни у всьому світі, — за Батьківщину.»