31 января 2019 г. 23:21

4 Сіддгартха Мукерджі "Імператор усіх хвороб: біографія раку"

Сіддгартха Мукерджі - індійсько-американський медик-онколог, науковець і письменник індійського походження.
"Імператор усіх хвороб" вважається його найбільшим досягненням в письменницькому доробку, за цю книгу лікар отримав Пуліцерівську премію й нагороду від газети The Guardian,Time та шквал позитивних відгуків по цілому в світі, як від критиків, так і читачів.
Протягом всієї історії книги постійно в пам'яті крилатий вислів "carpe diem, quam minimum credula postero" (насолоджуйся кожним днем, довіряючи якомога менше майбутньому).
Тема про рак - вже сама по собі нелегка, але як я десь прочитав. Мукерджі вдалось зробити книгу дуже "людяною" і я абсолютно з тим погоджуюсь. Онколог переплітає 4600-літню історію цієї важкої хвороби, нелегку боротьбу з нею лікарів багатьох поколінь та розповіді про своїх пацієнтів. Так, з раком зустрічались ще цілителі античних часів, першим (відомим нам) став Імхотеп, а першою зафіксованою прооперованою пацієнткою стала Атосса - дружина перського царя Дарія, якій видалили пухлину. Сіддгарта Мукерджі веде читача тернистою стежкою боротьби з підступною хворобою від античних до сучасних часів. Багато що можна було б написати про цю книгу, але то все і так можна прочитати на goodreads та інших читацьких платформах. Від себе скажу, що читаючи твір, відчувається, що лікар - насправді дуже людяний, від Бога, любить свою справу та переживає за пацієнтів. Не було відчуття, що читаю занудну лекцію, хоч книга багата на історичні/медичні факти/термінологію, я разом з ним та його пацієнтами переживав цю книгу.
Понад 500 сторінок справжнісінького нон-фікшну якісно перекладеною українською мовою.