3,6

Книжка Жейме Лернера, бразильського архітектора українського походження, консультанта ООН із питань міського планування та політичного діяча про те, як перетворити міс­то на затишний і улюб­лений…
Серия: Бізнес і саморозвиток
Издательство: Видавництво Старого Лева

31 декабря 2021 г. 21:44

Обурливо. Пафосний набір слів без змісту, замість адекватного тексту -  нескінченний перерахунок прикладів якихось місць, про які я поняття не маю, та знайомих автора.

Не кажучи вже про саму ідею назвати цю писанину про міста "акупунктурою" і тулити це слово всюди, ніби воно щось означає в даному контексті :( Автор не дає визначення "акупунктури міста", не обгрунтовує використання цього терміну в сфері урбаністики: "Я вважаю, що певні медичні "магічні прийоми" можна і варто застосовувати до міст". Що?.. І музика - акупунктура, і тиша - акупунктура, і доброта - акупунктура, і базари - акупунктура. А деякі речі навіть "хороша акупунктура"! Не варто й одиниці!

ISBN: 978-617-679-260-4

Год издания: 2016

Язык: Украинский

31 декабря 2021 г. 21:44

25 мая 2020 г. 17:49

Випадкова емоційна покупка, що стала для мене цікавим відкриттям.

Парки, театри, бари, тиша або невпинний галас та світло вуличних ліхтарів — все це акупунктура міст. І для кожного з них є свої голочки, що роблять місто неповторним. Або вони лише мають з’явитися, щоб його таким зробити.

У цій книжці немає чіткого плану, як змінити місто, щоб воно стало хорошим. Але тут є одна наскрізна думка: суть у дрібницях. На все потрібно зважати і ні з чим не варто затягувати. Бо повільне введення голки шкідливе для здоров’я.

«У хорошому місті можна знайти людину, лише тричі вигукнувши її ім’я». І чим більше у місті людей, тим більше уваги треба цьому приділяти.

Місто має об’єднувати його мешканців, дарувати їм почуття самоповаги та піклуватися про маргіналів. Усім всюди є місце, просто про це…