4,6

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно…
Издательство: Meridian Czernowitz

17 сентября 2016 г. 13:19

5 “Нема натхнення. Є лише потреба казати” (З виступу Сергія Жадана на зустрічі із студентами ЧДУ імені Петра Могили. Миколаїв)

“Просто цей світ не може в собі вмістити такої кількості болю й такої кількості ніжності.” Сергій Жадан. Життя Марії

Цю книжку я взялася читати після зустрічі із автором, що відбулася у нашому ВНЗ. Взагалі-то не можу вважати себе людиною, що розуміється на поезії. Але я давно зрозуміла одну таку річ: авторське виконання поезії - то щось неперевершене. Після того, як послухав автора, як зрозумів, яким ритмом треба читати, де надавати паузи - поезії набувають нового, неповторного сенсу. Ними зачитуєшся, не в змозі покласти книжку, поки не насолодишся нею до самого кінця.

Життя Марії - то поезії, які були написані автором протягом такого складного для усіх нас 2014 року. Життя Марії - то все те, чим автор жив протягом того року. Любов, війна, скорбота.

“Півроку тому все було цілком…

ISBN: 978-617-614-085-6

Год издания: 2015

Язык: Украинский

Кураторы

17 сентября 2016 г. 13:19

“Півроку тому все було цілком…

7 декабря 2015 г. 21:58

ВІЗЬМИ НАЙВАЖЛИВІШЕ. ВІЗЬМИ ЛИСТИ.

Перша книга автора, яка потрапила до моєї бібліотеки. Хоча з того часу, як то кажуть, "пішло-поїхало" і множаться збірки Жадана на моїй полиці, як гриби після дощу, «Життя Марії» залишається самою теплою, самою відвертою і самою улюбленою. Вона ж з автографом). А ще перший (і найкращий) вірш цього автора, прочитаний мною, – «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє…» - увійшов до цієї збірки. Багато віршів присвячених Марії та різдвяним дивам, сама назва наштовхує на думки про біблійні історії. Але якщо у «Вогнепальних і ножових» сюжети більш кримінального напрямку, то в «Житті Марії» вони гострі, але ніжні, а ще печальні, як і всі твори автора. Сарказм і самоіронія – незмінний стиль Жадана. У новій збірці він продовжує розмовляти з читачами про війну,…

Подборки