16 сентября 2020 г. 23:51

️ Дженнифер Е. Смит

«Статистическая вероятность любви с первого взгляда»

«Ты знаешь, что для людей, которые встретились как минимум трижды в течение суток, вероятность встретиться снова на девяносто восемь процентов выше?»

Книга в жанре подростковой романтики, качественно написанная и хорошо подана.

В книге описаны сутки, всего лишь 24 часа, а сколько событий и подробностей происходит за эти сутки. Здесь нет каких-то комичных моментов, шуток, из-за которых хочется хвататься за живот, читается легко и быстро, но все же порой мне было скучно.

Если Вы думаете, что книга подростковая и поверхностная, то это не так. Так как в книге описывается тема развода родителей, и то как ребёнок ее переживает. Тема развода описывается в книге легко, и отлично сюда вписывается.

Главная героиня с ее…

1 ноября 2022 г. 12:16

3 А ці верыце вы ў каханне з першага погляду?

На што звяртаеш увагу ў першую чаргу пры выбары кнігі? Мабыць, галоўнымі крытэрыямі з'яўляюцца прывабнасць вокладкі, цікавая назва, інтрыгуючае апісанне сюжэту і, як бы ні хацелася прызнаць адваротнае, знакамітасць аўтара. У гэтай сітуацыі мяне прывабіла назва твора. Не кожны раз сустракаеш том, у якім, мяркуючы па тым, што напісана на вокладцы, чакаеш навуковае апісанне чагосьці, а атрымліваеш рамантычную гісторыю.  Чаканне не адпавядае рэальнасці, але не магу сказаць, что рэальнась мяне расчаравала. Наадварот, я не аматар чытаць навуковыя артыкулы, хоць вымушана гэта рабіць з-за свайго роду дзейнасці. Але ж, для стварэнная гэтай рэцэнзіі мне прыйшлося звярнуцца за дапамогай да Яндэксу. І вось там я знайшла вельмі цікавую рэч: паводле даследавання, якое праводзілася ў 2017 годзе ў ЗША,…