22 апреля 2018 г. 16:51

Чудова історія про дівчинку,чия доля повернула в інше русло з приходом війни. Це протистояння довіри і зневаги до людей що оточують, це виживання в жахливих умовах. Ліна пережила багато негод, зустріла своє щастя(якщо ви гадаєте що ця історія має місце романтиці,мушу вас засмутити,те щастя було знайдене важкою роботою),залишалась собою зі своїми "дитячими" поглядами на життя.

16 сентября 2019 г. 16:39

Книги, засновані на реальних подіях, зазвичай запам'ятовуються набагато більше, ніж вигадані історії.

Саме тому зараз такі популярні книги про Голокост. Але злочини радянського режиму освітлені у нашій літературі та й історії не так широко, як німецькі.

Але це не означає, що про них не треба згадувати. Саме тому я думаю, що роман американської письмениці литовського походження Рути Шепетіс "Поміж сірих сутінків" має прочитати кожен.

Розповідь про те, як пережити розлуку, бачити смерть та не зламатися. Під страхом смерті займатися улюбленою справою. І мріятм про спокійне життя і повернення додому.

Ця книга мене просто загіпнотизувала, я не могла зупинитись поки не перегорнула останню сторінку. Мене переслідували питання "За що?" та "Чому?". Книга, що має бути прочитана кожним.

29 ноября 2019 г. 23:52

5 "Що важче: померти чи залишитися в живих? Мені було шістнадцять, я стала Сиротою Сибіру"

Про життя євреїв, українців, французів, німців, американців, британців під час Другої Світової війни написано чимало книжок. І при чому хороших. Однак мені ніколи не траплялась до рук книга, яка могла б передати всю трагедію окупації Радянським Союзом країн Балтії. Ніхто не розповідає про те, що було з Литвою, Латвією, Естонією, Фінляндією. У них була своя історія, і повірте, не менш трагічна, аніж в євреїв у концтаборах.

Будь-яка країна, яку окуповував СРСР автоматично ставала «нижчим сортом». Якщо ти хочеш втекти зі своєї Батьківщини, допомогти комусь, не співпрацюєш з владою, не доносиш на брата/сестру, то тобі один шлях – вагон «Злодії та повії», і гайда до Сибіру. Інтелігенти, професори, письменники, художники, багатії – всі опиняються в одному місці під назвою «виживання». І коли…

6 декабря 2019 г. 10:38

«Поміж сірих сутінків» Рута Шепетіс

Книга не переведена на русский язык.

Это книга-отчаянье, книга-боль, книга, которую не посоветуешь друзьям для приятного вечернего времяпровождения, и которая при этом читается на едином дыхании.

1939 год. Литва оккупирована Советами. Великий и могучий Союз проводит зачистки, чтобы избавиться от врагов новой Родины. Учителей, врачей и прочую бесполезную интеллигенцию вместе с семьями отправляют в далекую прекрасную Сибирь. Военных просто расстреливают.

Наша героиня – 15-летняя девочка, которой вместе с братиком и мамой предстоит научиться выживать в нечеловеческих условиях холода, голода, дизентерии и тяжелого бессмысленного труда.

Книга короткая, написана простым и легким языком, в ней мало исторических фактов и много простых судеб.

Стоит читать. Для себя.…