4,3

Драматична поема

innaa

18 декабря 2014 г. 02:53

— У мене в пам’яті йде сніг… — Причім тут сніг? Флоренція — Фйоренца, квітуча тобто. Лілія в гербі. А сніг там рідко. Звідки ж він береться, що він іде у пам’яті тобі?

Оце і в мене були схожі думки, коли вгледіла назву твору. Причім тут Флоренція до снігу? А все ж, усе не дарма... Сама лишень згадка тут про Італію одразу переносить читача у потрібну епоху!

Джованні Франческо Рустичі — флорентійський скульптор епохи Відродження (золотої пори для музики, для пензля і пера), а за сумісництвом і головна постать даної п'єси. Саме на основі його життя Костенко нагадує про такі, здавалося б, прості істини.

У центрі твору, наче дві різні людини, постають молодик Джованні і він же у своїй нещадній старості. Герой про цю зустріч двох половин єдиного цілого каже:

Як страшно доля глянула у вічі!
Я…

innaa

18 декабря 2014 г. 02:53

Як страшно доля глянула у вічі!
Я…