3,5

У далекому Ташкенті під час війни Роман палко покохав Юлію. Вона його Джульєтта, жінка його долі. Та Юлія, кажуть, померла від тифу, а може, просто пропала, але він шукає її усе життя. На його…
Серия: Література
Издательство: Фоліо

dolli_k

субъективно обо всём

2 июня 2020 г. 09:32

Бувають такі книги, які написані дуже простою мовою, але там настільки захопливий сюжет, що це абсолютно не дратує. А є такі, як оця. Вишукана мова, гарні довгі речення, безліч художніх засобів та ліричних відступів. А сюжет був для мене тут абсолютно другорядним та й не надто подобався, якщо чесно. Але читати було надзвичайно приємно.

Головний герой Шульга під час Другої світової війни зустрічає в Ташкенті жінку на ім'я Юлія. Вона стає для нього долею і вічним прокляттям. Війна їх роз'єднує, як і багатьох інших людей у ці роки. Проте образ Юлії навічно лишається з Шульгою, він переслідує його, не дає спокійно жити. І вона ніби перероджується в якійсь новій жінці в певний період життя героя. І поки він її випадково не зустріне, то ніби й не живе, а просто існує та чекає, постійно чекає.

А…

2 июня 2020 г. 09:32

А…

inessakos

9 ноября 2019 г. 11:59

5 ПАВЕЛ ЗАГРЕБЕЛЬНЫЙ “ЮЛИЯ, ИЛИ ПРИГЛАШЕНИЕ К САМОУБИЙСТВУ”

В далёком Ташкенте он встретил свою Юлию, и она навсегда изменила его. Но война и долг перед Родиной разлучили их.

Да только судьба - еще та кудесница: разные города, страны, языки и времена, а Юлия всегда находила своего Романа и каждый раз умирала...

Начав читать, прям с ходу влюбилась в слова, предложения, абзацы - они как музыка, которая захватывает, и хочется танцевать.

А потом меня покорил сюжет... Сколько меланхолии, сколько боли, сколько любви... И финал, который не мог быть другим.

И снова главный герой Загребельного - Роман Шульга - не идеальный, в нем ангелы и демоны, но он из тех, кого запоминаешь.

А параллель с “Ромео и Джульеттой” Шекспира - как же это красиво.

Автор не изменяет себе даже в 70 лет: пишет историю, рисует действительность, творит шедевр.

И прав Анатолий…