Дев'ять братів і десята сестриця Галя

Марко Вовчок

3,9

6 августа 2010 г. 12:03

Ах, ці нескінченні пестливості, та ще й в таких місцях, де читач взагалі не сприймає зменшувальні-пестливі суфікси. Іноді не можеш побороти відчуття, що Марко Вовчок, Марія Вілінська, не так вже й досконало вивчила українську. Та можливо, моє упередження цілком і повністю викликане недоречними суфіксами і (!) діалектом, з усіма різноманіттями якого я не знайома. Якби не нагнітання туги, недоленьки, суцільного лишенька упродовж "всенького" тексту, кінцівка вразила б такою неочікуваною реалістичністю. Але ця соціально-побутова казка просякнута ідеєю "бідоньки", тому про гепі-енд можна й не мріяти.

6 августа 2010 г. 12:03