29 марта 2016 г. 18:22

1.5

Минуле дуже корисне, але лише тим, що допомагає збагнути сьогодення. Сьогодення - ось багатство.
Живий Дракула чи ні? Ось, здавалося, головне питання книги, але не все так просто.
На перший погляд це звичайний епістолярний роман (кількість листів складає десь 80-90% тексту книги), але це, знову ж, тільки на перший погляд. Авторка використовує цей прийом з листами задля того аби надати історії більшої вірогідності, наче все це дійсно сталося з нею. Більшої художньої виразності можна було б досягти зовсім зворотнім - розмежуванням сюжетних ліній й оповідати кожну лінію від першої особи. Але все це лише побажання прискіпливого читача котрому не до вподоби жанр епістолярного роману.
Зрештою, читач звичайний, далекий від карпатського фольклору й безлічі сучасних творів про вампірів, може знайти для себе багато цікавих (але подекуди не достовірних) фактів. Прихильникам саспенсу теж є привід ознайомитись із цим романом.
Розповісти хоч щось про сюжет без спойлерів, на мій погляд, неможливо.

Якби не гра Борцы с долгостроем, я б не дочитала цей роман, бо він зовсім не мого жанру.