19 декабря 2014 г. 14:56

Лучшее на Лайвлибе

Довго не міг змусити себе прочитати цю чудову історію, оскільки передивившись (неодноразовово) фільм, по мотивам книги, міркував, що читати буде дещо нуднувато. В результаті, десь так воно і було, але було й багато такого що в фільмі невказано, чи було перекручено.
Ще одне порівння з фільмом, те що на екрані нам показали жосткий екшен, з брутальними героями, якім усе ні почому. А в дійсності це мила й добра казка про боротьбу добра й зла.
Та звичайною казкою її неназвеш. Це фантастична розповідь з неймовірною деталізація. Толкін вигадав не лише сам сюжет розповіді, новий всесвіт, нових персонажів, але й створив для кожного виду свою їсторію буття на протязі 4 епох (якщо вірно зрозумів, це 12 тис. років) , родословну, мову і традиції. Кожному персонажу створено свій унікальний характер, який можна візнати по їх діям. Вигадав і намалював мапу Середзем"я. А легенди, які розповідали герої казки про перші епохи Середзем"я настільки мене захоплювали, що я відчував себе дитиною,яка їх слухає вночі біля багаття, поруч з персонажами книги. І бажання дізнатись повну історію зросло до того, що на поличці, поруч з трилогією Володар Перснів, вже скоро, буде стояти книга "Сільмаріліон".
Думаю, ще багато поколінь буде захоплюватись розповідями Толкіна і наврядчи знайдеться письменник, який зможе перевершити цього письменника у відношенні до скурпульозності описування подій.