І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє

Тарас Шевченко

3,8

Поет звертається до своїх земляків, закликаючи їх до боротьби та духовного відродження.

BonesChapatti

28 октября 2018 г. 15:42

4 Читаючи Шевченка

З-поміж прочитаних творів Шевченка послання читалося найлегше. На відміну від поетових поем, "І мертвим, і живим..." відрізняється людяністю. Тут менше жорстокості та ненависті, автор послідовно розкриває власний погляд на першопричину проблем в Україні. Банально, це відсутність знань і традиції розвивати своє, а не чуже. На жаль, люди не вчаться на помилках, а раз у раз ступають на ті самі граблі. Шевченка не можна читати непідготовленому читачеві, як не можна виривати фрази з контексту. Писати настанови - нелегка справа. Не судитиму, чи вдалося це авторові. Хто читатиме, зробить висновки сам.

Форма: поэма

Дата написания: 1845

Язык: Украинский

BonesChapatti

28 октября 2018 г. 15:42

4 Читаючи Шевченка

26 сентября 2015 г. 19:39

Тарас Шевченко… З дитинства чую це ім’я. Він біль і трагедія України і водночас слава і велич землі нашої. І мертвим, і живим І ненародженим землякам моїм В Україні і не в Україні Моє дружнє є посланіє Поет написав цей твір для своїх сучасників, але подумки пророче звертався і до нас, нащадків, «ненароджених земляків» його. Це своєрідний духовний заповіт Шевченка усім поколінням. У творі поет акцентує увагу на болючих питаннях. Подає правдивий погляд на українську історію, і не намагається її ідеалізувати. І ставить перед земляками питання.

Подборки