Больше историй

8 июля 2020 г. 13:15

Етапи нашого становлення

Дозвольте зупинитися на найбільш вагомих наукових здобутках нашого Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Клопіткою повсякденною працею вчених вузу створено відомі школи з різних галузей науки. Найбільш знаними серед них є франкознавча школа (філологічний факультет) та дослідження  з акцентології (філологічний факультет).
Коротко охарактеризую основні досягнення згаданих шкіл. Так, на філологічному факультеті професор М.Шалата вивчає спадщину Івана Франка в контексті сучасної української культури, досліджує питання поетики Великого Каменяра. Професор А.Войтюк чимало досліджень присвятив вивченню теоретико-літературних праць Івана Франка. Доцент З.Гузар дав цікаву інтерпретацію багатьох прозових і поетичних творів великого письменника. Директор педагогічного ліцею при нашому університеті М.Гуняк захистив дисертацію про твір І.Франка "Перехресні стежки". Професор М.Гольдберг упродовж багатьох років вивчає зв'язки І.Франка з літературами південних слов'ян. Творчі контакти цих науковців сягають далеко за межі України.

Всі хвалять, з ким я розмовляв: а це ,наприклад, мій рідний батько, філолог, вчителька української мови та літератури нашої школи, твір "Перехресні стежки" Івана Франка!!! Напевно, що точно: Дуже Сильна Річ!!!

Треба і мені особисто колись прочитати!!! Бо раніше я про цей Твір ніколи-преніколи Не Чув!!!