dolli_k

субъективно обо всём

15 июля 2018 г. 19:27

Так буває. Незначні, на перший погляд, епізоди раптом вириваються з контексту життя, ніби їх висвітлює ліхтарик, набувають набагато більшого значення, ніж будь-яка важлива подія чи урочистість.

І так само ці епізоди впливають на життя різних людей, кардинально змінюючи його та сплутуючи долі. Саме на цьому зав'язана історія про двох актрис, "зірок" радянського кінематографу, які згадують епізоди свого життя, перебуваючи вже в Будинку для самотніх акторів (читай — у будинку престарілих).
"Нехай в тобі завжди буде сила трьох ножів! Перший — щоб відтинати минуле і йти вперед, другий — нехай буде зовсім маленький, як срібна голка, котра має стирчати в серці, аби ти завжди могла відчувати біль і співчуття, а третій [...] — щоб боронитися від ворогів!.."

Чесно, я дуже люблю книги сучасних письменників, у яких події розгортаються на тлі радянського життя. Навіть не можу достеменно сказати, чим саме вони мене так приваблюють, але є як є.

Книга дуже сумна й місцями доволі мила. Про несправедливість влади, про сумне кохання (ну куди ж без цього?), про спроби реалізувати себе та бути особистістю в СРСР, про переслідування та репресії.

Дуже сподобалося, що любовна лінія (не та, що в спогадах, а сучасна та реальна) зовсім не нав'язлива. У мене не виникало думки, що це лише любовний роман, і нічого більше.

Дуже приємний та легкий стиль, читається швидко. Книга мене захопила, тому я б її із задоволенням порадила.

Мені теж сподобалась ця книга. Можу ще порадити роман "Тут і тепер" - просто надзвичайний.

Дуже дякую! Додам це в підбірку.
Я ще, до речі, кпуила "ЛСД" і "Прилетіла ластівочка" (новий роман, побувала на презентації, і здалося, що він буде дуже цікавим).

Я теж була на презентації "Прилетіла ластівочка" і теж купила, ще не читала, але у приємному передчутті.