19 июня 2018 г. 01:09

"Ми прагнемо зрозуміти Всесвіт на найглибшому рівні. Тому нам треба з'ясувати не просто те, як поводиться Всесвіт, а чому саме так, а не інакше. Чому існує щось, а не ніщо? Чому існуємо ми? Чому саме ці закони, а не якісь інші? Це ключові запитання життя, Всесвіту і всього іншого". ©

Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ "Джордж і Великий вибух"
Частина про Джорджа, яка мені сподобалась найбільше.
Ця книга розказує про подальші пригоди Джорджа і Енні, розлади їх дружби (а таке у підлітків буває частенько), про їх пошуки планет, схожих на Землю. Без негативних героїв цього разу також не обійдеться, адже не всім до вподоби розвиток науки.

Завдяки цій частині ми познайомимось з
- Великим андронним колайдером (що це таке і з чим його їдять),
- Теорією всього - теорія, що пояснює всі сили і всі частинки, а також простір-час і гравітацію,
- проблемами, що постали перед нашою планетою (атака астероїдів, гамма-викид, самознищення);
- Андромедою - найближча велика галактика до Чумацького Шляху, - яка рухається до нашої галактики зі швидкістю близько 300 км/с. Приблизно через 4,5 мільярда років ці галактики можуть зіткнутися і врешті-решт злитися - а може, просто пролетять одна повз одну;
- прослідкуємо секунда за секундою за створенням Всесвіту;
- розглянемо деякі факти стосовно нашого супутника, Місяця;
- ну і, звісно ж, прослухаємо лекцію про те, що таке Великий вибух.

Ілюстрації й оформлення книги ♥. Це видання не лишить байдужим підлітка, та й навіть дорослого, до вивчення космосу.