crazy_squirrel

по прятанию орехов

19 апреля 2018 г. 13:51

Я почала читати "Гору між нами", коли якраз перше березневе тепло раптом перейшло в перші березневі морози. Дуже атмосферно вийшло :) Закінчила, як і герої, вже в більш теплому клімати, хоча все ж таки з меншою кількістю травм)

Історії, написані під репортажний стиль, завжди цікаво читати, особливо якщо це історії виживання. У "Горі між нами" мене саме це і підкупило. Двоє незнайомців наважуються на авантюру — встигнути обігнати снігову бурю на маленькому літачку через гори, однак... Так, усі закони жанру говорять, що вони мусять розбитися, залишитися в досить-таки складних умовах, і пробиватися до цивілізації усіма можливими силами (крізь тернії до зірок!).

Книга справді дуже легко читається, незважаючи на те, що тут все ж таки сталася катастрофа і героям загрожує смерть від голоду, холоду, диких тварин, травм і так далі. Можливо, навіть занадто легко, тому що інколи здавалося, що книга спеціально підпасована для екранізації: потрібне м’ясо — вполював, потрібні сани — змайстрував… Що мені відверто не подобалося, це те, як усе відразу вдало «випадково» складалося. І Бен лікар (ще й ортопед-хірург!), і обидва вони спортивні, і лук у пілота знайшовся, і у Бена повно туристичних штук (ніколи не сідайте в літак до незнайомця, якщо у нього немає спальника і джет-бойла, чуєте?). Тобто, загальна історія зрозуміла, але не вистачило занурення, здалося, що розбитися в горах — це так, прогулянка, а якщо пощастить, можна ще й кохання зустріти. Фінал мені не сподобався, так, забагато зайвого драматизму і замало правдоподібності. Потрібно глянути фільм, хоча підозрюю, там все ще драматичніше. І мені зовсім не подобаються там актори

З іншого боку, книга навіть весела і прекрасно показує, що в будь-якій ситуації, якою складною, безвихідною й навіть абсурдною вона не була, почуття гумору — це те, що дійсно рятує. Можна вигадувати які завгодно нісенітниці, стібати один одного і жартувати, аби лиш було веселіше, бо доки ти смієшся, ти маєш шанс вижити. Таких умінь непросто навчитися, але вони того варті. І за це моє захоплення Ешлі, хоч вона також здалася мені не надто правдоподібним персонажем, занадто ідеальним, але відверто — Ешлі прекрасна.

Тому якщо вам хочеться легкої, захопливої і навіть трохи з сенсом книги — читайте. Український переклад від Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля" досить пристойний, і декілька вечорів з хвилюваннями, переживаннями, жартами і надією вам гарантовані.