25 марта 2018 г. 18:55

3 Тяжкувата книга…

Насправді він насолоджувався не моїм болем і стражданнями , а владою, можливістю звести мене до статусу речі. Він бажав зруйнувати мою ідентичність, позбавити суб’єктивності сприйняття.

Коли моя рука потягнулася до цієї книжки в бібліотеці, то відразу почула опис від улюбленої бібліотекарки, що « СТРАШНА» книга.
А я от і не послухалася. Мало того, першою і взяла читати, бо кількість сторінок мене потішила. :)
І от….
Легко прочитати не вийде, можна лише «пропустити крізь себе» прочитане .
Враження. Чесно кажучи перше, що спало на думку, це постановка Чернівецького театру імені Кобилянської «Земля». Там також настільки ВСЕ психологічно, що просто неможливо відірватися. Історія, що своїм динамізмом і харизматичністю просто вражає.
Після 60 сторінок згадався до всього фільм з Антоніо Бандересом в головній ролі в фільмі Педро Альмадовара «Кожа, в которой я живу». І здавалося б, що то фільм знятий по мотиву цієї книги… ДУЖЕ схоже описана дія. ДУЖЕ все реалістично. І по обрисам – ну реально таке враження, що вони поєднанні. І хоча той фільм мені дивитися було складно, але сюжет я запам’ятала на 200% (хоч і давно було)…. :)
А от вже після 120 сторінки мене не покидала думка про іншу книгу, що по-типажу підходить до цієї. Ну, прям на одну поличку став гуртом, то книга – написана у 1963 році Джоном Фаулзом “Колекціонер”. Обидві книги не лишать нікого байдужим. А ще – залишать відбиток з сумним пихологічним присмаком.
Раджу читати людям із стійкою психікою, любителям детективів та просто тим, кого не тягне до «легкого» чтива. Написано хоча і доступно та сам сюжет віддає тяжкістю…. Психологічною напругою.
П.С. Кінець мене здивував. Не очікувала.