Nina_M

12 июля 2017 г. 17:24

Цю книгу я сама собі подарувала на День закоханих. І досі не натішуся з того: книга неймовірно цікава, написана доступною мовою, хоч, безперечно, виклад думок авторки науковий, що й не дивно. А ще книга чудово оформлена: рослинні мотиви, фото самої пані Ірини та інших народознавців, а також репродукції картин, серед яких найкращі, як на мене, картини М. Пимоненка. Єдине, що прикро вразило, - мовне оформлення. Недопрацювання коректора очевидне.
Авторка пропонує ознайомитися з кількома найважливішими аспектами життя українців: обряди, що супроводжують життєвий цикл людини, звичаї, пов’язані зі щоденним життям, та календарна обрядовість. Система заборон та правил, за якими жили українці, стосувалася усіх сфер, регламентувала, здається, кожен крок. Часом вони видаються дивними, інколи - абсурдними чи шокуючими.
Цікавість до народних традицій та захоплення від книги таке, що вже маю інші книжки пані Ірини: "Народна медицина у традиційній культурі українців Полісся" та "Жіноче тіло у традиційній культурі українців" .
Ірина Ігнатенко дає змогу відчути себе частинкою народу, нації. Читаючи книгу, я пригадала, як ставила вишневу гілочку, щоб перевірити, чи вийду того року заміж. Мені було 15, і про цей обряд ворожіння мені розповіла бабуся.

Дякую тобі, SaganFra , за чудову рецензію, що спонукала мене придбати (це рідкісне явище) та прочитати книгу.

Надзвичайно приємна твоя дяка!
Чудових книг!

Дякую) Завдяки тобі я повсякчас на них натрапляю)))