14 июня 2017 г. 18:46

4 У пошуках примарних скарбів

Дует авторів пропонує пошукати сімейні цінності в мальовничому віддаленому маєтку разом із цікавою компанією. На сторінках роману ви познайомитесь із родинними таємницями й скелетами у шафах під акомпонемент м"якого, дещо іронічного гумору. Всі персонажі колоритні, з діаметрально протилежним світоглядом і бажаннями (але спільною метою), та що найважливіше - займають чітку нішу в сюжеті, впливають на розвиток подій і атмосферу. А головний герой - Славик - причина посміхнутися через кожні десять сторінок. Простак, що грається в подвійного агента, але від цього Джеймсом Бондом не стає. Навіть привид колишньої господині садиби вписується в оповідь досить органічно, додає інтриги. А розв"язка, попри легкий хміль і заплутаність історії розставляє всі крапки над "і".

Загалом, получилось все, як мені подобається - провінція з натяком на готичність обстановки, дивні й дуже різні люди на обмеженій території, містична загадка, що потребує цілком раціонального пояснення, гарна мова з доречними дотепами. Але за особливу оригінальність Бондара-Томашевську, на жаль, не похвалю. Тверда четвірка! Читати любителям "легких" детективів з містичними елементами, сучасної української літератури й бажаючим просто приємно провести час. А... Тільки не забувайте, куріння і надмірне споживання алкоголю негативно впливають на здоров"я!