crazy_squirrel

по прятанию орехов

28 мая 2017 г. 21:18

Ще одна книга про старість — прекрасна „Наші душі вночі” від Книголав. Двоє людей розуміють, що старість — не вирок, і вирішують проводити ночі разом. Просто щоб було з ким погомоніти перед сном, щоб було кого потримати за руку в темній кімнаті. Обом їм уже під 70, і практично всі мешканці їхнього маленького містечка, а також їхні діти, обурюються, як в такому віці вони можуть бути такими безвідповідальними. Натомість Едді з Луїсом усіма силами відстоюють свій вибір, своє право бути собою, адже коли, як не зараз, коли життя уже майже прожито, дати собі свободу і нарешті звільнитися від пут.

Книга чарівна, як і її обкладинка — проста на перший погляд, вона виявляється значно глибшою, ліричною, ніжною і пронизливою. Здавалося б, простенька історія, складена майже суцільно з діалогів, але читаючи, відкриваєш у ній шар за шаром. Про те, як важливо дати собі свободу. Про те, що дорослі діти часто бувають дуже жорстокими до своїх батьків, не допускаючи навіть думки про їхнє особисте щастя. Про те, що старість приходить, але ніхто не зобов’язаний зустрічати її на самоті. Про вагомість простих розмов уночі в ліжку, які можуть змінити життя. Про те, що багато труднощів можна пережити, якщо тобі є кого потримати за руку.

А ще — це прекрасне у виконанні видання. Обкладинка зачаровує і гіпнотизує. Книга у суперобкладинці і навіть із закладинкою, хоч і невеликого об’єму. Збентежило тільки декілька моментів перекладу: коли раптом у тексті з’явилися „маршрутка”, „надіти“ і „внук“. Але загального враження це ніяк не зіпсувало. #книголав — це любов в перекладу: коли раптом у тексті з’явилися „маршрутка”, „надіти“ і „внук“. Але загального враження це ніяк не зіпсувало. #книголав — це любов.

Погоджуюся з Вашими словами щодо книги. Хочу тільки акцентувати на оформленні видання - я ще не зустрічала настільки приємних сторінок на дотик!.. Стиль книги гармонійно витриманий на контрастних кольорах, вдалий штрифт та взагалі якість друку. Книга дійсно подарувала естетичне задоволення своєю простою побудовою та витриманомцу дизайну.

Так, дійсно, книга — справжнє задоволення для читача, в усіх сенсах :)