10 марта 2017 г. 16:55

А Ви знали, що Ліберія єдина африканська країна, яка ніколи не була чиєюсь колонією? Чи, наприклад, що в 2001 році Кім Чен Ір потратив 20$ млн. долларів на покупку 200 найновіших “мерседесів” в подарунок найвірнішим своїм союзникам? Або що означає термін “бунга-бунга”? Все це та безліч іншого можна дізнатися із книги норвежського політичного журналіста, письменника та блогера Мікала Хема.
В книзі Ви знайдете цікаві факти із життя світових диктаторів, порините в світ авторитаризму та тоталітаризму. Зрозумієте специфіку створення культу особистості, як примножити свої статки, і як потім їх потратити, як розробити власний диктаторський стиль поведінки та інші політичні нюанси. Книга добре структурована та написана не надто науковою мовою. Є, звісно, ряд термінів, які прийдеться загуглити, а все інше – чітко і зрозуміло. Поповнив свій запас термінів: апанаж, концесія, ballot stuffing. Як на мене, то книга буде цікава перш за все людям, які цікавляться специфікою становлення диктатора (причинно-наслідкові зв’язки), журналістам-міжнародникам, історикам.