ArinaAnna

7 марта 2017 г. 22:11

"Школа майбутнього" - це революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту.

І так, якщо вам справді не байдужий рівень та якість сьогоденної освітниицької програми у школах, ліцеях, вищих навчальних закладах; якщо ви не байдужі батьки, вчителі, чиновники у галузі освіти та навіть учні і студенти, тоді ця книга для вас і про вас (нас). Тут ви можете віднайти своїх однодумців, які так само як ми звами (я теж себе відношу до цих людей) задаються на мій погляд дуже важливими питаннями: "Що не так сьогодні з освітою і чому?", "Чому наші діти не хочуть навчатись та ходити до школи?", "Чому в наших дітей спостерігаються постійні негаразди з вчителями та однолітками?", "Чому ми батьки, не можемо самі знайти спільну мову з викладачами та директорами шкіл, ліцеїв?", "Чому, після закінчення школи, наші діти так і не визначилася, так ким же їм бути?", або "Чому багато з наших дітей, які відвідують школу так і залишаються по своїй суті необізнаними, або ж зовсім полишають навчання?" і нарешті, "Що ми можемо зробити (змінити) у галузі освіти для того, щоб наші діти розвивались повноцінно, не тільки здобуваючи академічні знання, але й як особистості - творчі, креативні, високоорганізовані та соціалізовані люди майбутнього?"

Цим та багато іншим питанням і присвятив Кен Робінсон свою книгу. І щоб якось структурувати своє бачення та в доступній формі передати нам свої погляди на "революцію змін", сер Кен Робінсон виділив три основних критерії, з яких і слід починати трансформування усієї освітницької діяльності:

* критичний аналіз теперішньої ситуації (як загальноосвітній так і індивідуальний);
* бачення того, як усе має виглядати (пропозиції та рішення);
* терія змін, яка підкаже як перейти від одного до іншого (на основі реальних прикладів та реформ, що вже були запроваджені, та дали свої позитивні результати).

Проте, не плекайте надій на те, що тут ви відзнайдете готові рецепти рішення проблеми. Все що автор описує з приводу учбової діяльності, її зовнішніх та внутрішніх проблемних сторін, а також змін і кардинальних перетрансформувань - це зокрема індивідуальні випадки, окремі школи та вчителі, яким вдалося досягти реорганізації лише завдяки чітко продуманому, довговипробовуваному плану, з неймовірною кількістю методів проб та помилок, але з успішними результатами на виході. Кожна з цих історій носить індивідуальний характер, хоча проблеми у нас однакові. Як в Америці, так і в Европі, і так само у нас (зокрема країни колишнього Радянського Союзу) ми маємо один і той самий набір стандартів, який шкодить учням і школам розвиватись, виховувати щасливих й активних людей, які б вийшовши за двері своїх учбових закладів могли б самстійно творити своє власне життя. Щодо стандартів, їх дуже багато, тому не стану їх всіх перераховувати та давати їм оцінку, тим паче, що у кожного із нас буде власна думка стосовно їх впливу на навчання дітей та засвоєння ними учбового матеріалу.

Отож, читайте, знайомтесь, змінюйте, допоки майбутнє наших дітей ще в наших руках.

картинка ArinaAnna