kate_kassie

1 февраля 2017 г. 23:49

5 When Breath Becomes Air

Я зрозуміла, що це одна з найкращих книг, читаних мною, десь на середині передмови. Не знаю як сталось так, що навіть не почавши ще саму історію автора, я вже знала - ось-ось весь мій світ перевернеться. Сказати, що так і відбулось - нічого не сказати !

Пролог повідав мені наскільки стійко людина може сприйняти погані новини щодо свого здоров'я. Особливо якщо ти кожен день маєш справу зі смертю, реально можеш оцінити ситуацію і підрахувати якісь певні прогнози. Дуже важко зібратись з думками і вирішити, що робити далі. Ти розумієш, що попереду ще багато справ, а часу дуже мало.

Перша частина книги присвячена навчанню. Пол Каланіті згадує своє дитинство, показує, що саме штовхнуло його на вивчення літератури та біології, історії та філософії науки й медицини. Подорожуючи сторінками цієї частини життя Пола, я почала захоплюватися ним як людиною, яка має високі цілі, що не може не викликати поваги у часи, коли навколо, загалом, просто існує інертна маса населення земного шару.

Друга частина висвітлює час, коли Пол Каланіті проходив свою резидентуру як нейрохірург. Навіть діагностування 4-ої стадії раку легенів не змогли на довго втримати його від операцій. Проте, коли організм почав свій маніфест щодо фізичного та емоційного напруження, яке супроводжувало роботу лікаря, довелося піти на відпочинок. Якщо так можна назвати період пожиттєвого лікування, що мало підтримувати сили Пола.

Я хочу сказати, що медики - це люди, які нехтують своїм здоров'ям, щоб зберегти його іншим. Не кажу, що кожен лікар чинить так, проте Пол - один із них. Він писав, що був вимушений певний час проводити лише оперативні втручання, без подальшого лікування пацієнтів, і він не відчував морального задоволення від роботи, поки не почав знову вести хворих від початку і до кінця. Ось тоді він відчув полегшення – йому цього не вистачало.

"Того ранку я ухвалив рішення : я змушу себе повернутись в операційну. Чому ? Тому що я можу. Тому що це я. Тому що мені доведеться навчитися жити по-іншому, сприймати смерть як непроханого мандрівного гостя, але усвідомлювати, що, навіть якщо я помираю, до того часу поки не помру, я живий."

Пол зі своєю дружиною Люсі прийняли серйозне рішення – стати батьками, попри можливість прогресування хвороби. Якщо це не хоробрість, то пробачте мене, я не знаю як ви розумієте значення цього слова.
Хворіючи, Пол перебував у колі своїх близьких, в атмосфері розуміння, любові, безмежної підтримки. Він зберігав спокій у хвилини відчаю, які здавалося тривали годинами, днями, тижнями.

Пол Каланіті віднайшов у собі сили визначитись з пріоритетами, коли всі плани порушилися як картковий дім від найменшого подиху, який виявився справжнім ураганом, що зніс все на своєму шляху.
Це Людина, яка врятувала незлічену кількість життів і гідно прожила своє.

Щодо моїх особистих емоцій та вражень від прочитаного, то я плакала на протязі всієї книги. Так мене все зачепило за душу. Я закінчую медичний коледж і стою за крок від отримання диплома про освіту молодшого медичного спеціаліста ( фельдшера ) і звичайно я буду йти вчитись далі на лікаря. Можете мені повірити, що це найчесніша книга в аспектах, які стосуються медицини та взаємовідносин між лікарем - пацієнтом, пацієнтом - рідними ! В кожному слові стільки правди, стільки сенсу, що її можна ( треба ! ) перечитувати від початку до кінця тисячі разів, щоб насправді зрозуміти всю глибину написаного.

Це книга не про рак і не про смерть, а про мужність та любов. Мотивація до боротьби за життя.

" І навіть якщо ти досконалий, то світ - ні. Секрет в тому, щоб знати, що карти підтасовані, що ти програєш, що твої руки або судження тебе підведуть, - і попри те, боротися за перемогу... "