16 октября 2016 г. 01:16

4 Графічна теорія чи теорія графів?

Розчарував переклад. Слова ніби і українські, але самі конструкції речення чомусь зовсім не мають милозвучності і легкості. Звісно, це не художній твір, але ж і не технічний словник. Хоча трохи технічності варто було б додати (або не забирати). Ось місце в книзі, де розповідають про студенство Марка. По контексту все вказує на те, що він вивчав теорію графів, але чомусь написано графічна теорія. Для милозвучності? Не вдалось..

Початок надихаючий. До середини стає нудно. В другій половині захоплююче. Закінчення - нічого конкретного, але ми й так бачимо як воно є, адже книга написана кілька років тому. Такі враження чи то через переклад, який місцями починає дратувати, чи то через те, що розповідь скаче з події на подію, якось не дуже злагоджено в деяких місцях, як на мене. Але все ж книга сподобалась. Було дуже цікаво дізнатись історію facebook.

Після цієї книги facebook це вже не соціальна мережа. Це щось гіганське. Це реально платформа, на якій зібрано дуже багато всього. Неймовірні можливості. Неймовірна кількість користувачів. Неймовірна кількість інформації про них.

Сайт змінив людей. Тепер ви одна єдина особистість, якщо ви не знали) У вас уже немає серйозного обличчя на роботі, п'яного обличчя з друзями та заспаного вдома. Тепер у вас одне обличчя, яке бачать усі й зразу. Бо у вас в друзях є всі - ваша родина, друзі, колеги про роботі. У вас є фотографії з офісу, відпочинку на природі та з дня народження племінника. Колись давно юзери хотіли мати змогу робити два профілі - для друзів та для роботи. Але Марк на це не пішов, він чітко знав що facebook - це місце для справжніх людей з їхніми справжніми іменами (адже раніше в інтернеті в основному користувались нікнеймами).

Були смішні моменти, коли розповідали про те, як юзери були проти нових функцій на сайті. Смішно було те, що зараз всі це люблють. Як от стрічка новин. Чим би був facebook без неї? А юзери створювали групи з протестами проти стрічки новин. Цей супротив користувачів навіть назвали кризою в компанії. Але Марк стояв на своєму і стрічка залишилась.

Було класно гуглити імена людей, про яких розповідалось в книзі і трохи читати їхню біографію, адже не Марком єдиним створювався facebook)
Загалом, я тепер слідкую за Марком та Шеріл Сандберг, дуже було цікаво подитись на жіночку, яку назвали необхідним злом в компанії))