5 июля 2016 г. 22:49

Нарешті змогла дочитати новий роман Дари Корній “Зворотній бік сутіні”. Це третя частина серії “Зворотнього боку”. Ця частина відрізняється від попередніх двох. Якщо в першій і другій частинах більше йдеться про те, як Мальва була в світі смертних, Яровороті та в Темному світі. Там розповідається про народження Мальви у світі сарматок, про те, як Птаха її забрала і привела до людей, яких вона вважала рідними про те, як вона потрапила з Птахою до світлої сторони та про те, як захотіла побачити свого біологічного батька Стрибога та діда Мора та про те, як вона втекла звідти.
В третій частині цього захоплюючого циклу згадується в деякій мірі про це все. Про героїв, які супроводжували Мальву та навчали її. Письменниця втілила то, що мені так хотілося вона розповіла історію походження Остапа, про Дужа та його батьків. Але найбільше мене вразила історія Перуна, Лади та Птахи. Про те, як кохання Лади до Перуна довело її до ревнощів та до бажання, щоб Птаха померла та все, що з нею пов’язано загинуло, а особливо Мальва, яка втекла від темних і яку врятували її сини. Мальва не винна, що в минулому житті Птаха була коханою Перуна, вона просто хотіла жити, власною головою, щоб на неї ніхто не впливав. Лада затьмарена ревністю не розуміє, що робить так само як і Стрибог. Кінець приголомшив. Тому я дуже чекаю продовження.
Роман мене вразив тим, що тут появляються спогади про минуле різних героїв не тільки головних. Безсмертні тут показані як звичайні люди, які кохають, ревнують та помирають за ради когось. Розкривається душа безсмертних щасливих та нещасливих та їхня роль в житті інших безсмертних. А головне появляється третя сторона, а саме сірі безсмертні, які схожі та одночасно різні з світлими та темними. Сіра сторона. Яка тут показана, ніби то допомагає і світлим, і темним та одночасно руйнує рівновагу в світі.
P. S. Хотіла би, ще дещо сказати я дякую Дарі Корній про те, що вона відкрила мені світ української міфології та фентезі, який навіть кращий ніж зарубіжний. З нетерпінням чекаю продовження, а точніше закінчення та нових романів від улюбленої письменниці.