28 июня 2016 г. 12:24

Книга дуже подобається, в ній немає сухого академічного підходу до мистецтва, і його розуміння, тай і не тільки мистецтва, а життя загалом. Книга для дітей всіх вікових категорій, навіть якщо вам 99...ви ж всерівно були дитиною :)
Книга наштовхнула і мене на роздуми, як я сприймаю мистецтво і взагалі різні життєві ситуації. Чи я вдаю що його зрозумію чи я повторюю заучені на пам'ять фрази, щоб не здаватись дурепою, а насправді боюсь висловити те що думаю, бо моя думка може бути відмінна від того що говорять більш експертні люди. Боюсь здатись необізнаною, хоча насправді половина з нас ідеально не розбирається в такій тонкій матерії, але всі ми боїмось визнати що чогось не знаємо чи не розуміємо.

Дуже сподобалась порада Франсуази, про те що спочатку потрібно дивитись на сам твір, а вже потім читати його назву )
Щоб все сприймати через власну емоційну і розумову призму, а не включати логіку і відштовхуватись від назви, потрібно самому дослідити і роздивитись. А головне не потрібно його завжди розуміти, достатньо відчути - глибинно.

От читаю і зразу захотілось піти в музей і спробувати глянути на все іншими очима, без страху і обмежень :) Рекомендую!