Nina_M

22 мая 2016 г. 10:15

Була Україна мерцями укрита,
Мільйони людей полягло…
І мусять живі, скільки будемо жити,
Завжди памятать: це було.

Дуже страшна й важка книга. Про те, як вимирало українське село. Як "червоні" ватажки-злочинці штовхали селян на страшні злочини. Як люди втрачали близьких - своїх матерів і дітей, бо хтось виконував план. І як ставали пустками оселі українців. І нікому було поховати загиблих.
Скільки людей загинуло навіть не за свою непокору - не йти до колгоспу, а тому, що

Все вигребли в нас з погребів і засіків,
Ні совісті в них, не жалю…
Я згадую це - і у ночі зимові
Від болю і досі не сплю.

Я теж не сплю після цієї книги. І щороку запалюю свічку пам’яті для тих, хто в 33-му став зорями.

картинка Nina_M

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Была Украина мертвецами покрыта,
Миллионы людей погибло...
И должны живые, сколько будем жить,
Всегда помнить: это было.

Очень страшная и тяжелая книга. О том, как вымирало украинское село. Как "красные" вожди-преступники толкали крестьян на страшные преступления. Как люди теряли близких - своих матерей и детей, потому что кто выполнял план. И как становились пустошам дома украинцев. И некому было похоронить погибших.
Сколько людей погибло даже не за свое неповиновение - не идти в колхоз, а потому, что

Все выгребли у нас из погребов и закромов,
Ни совести у них, не сожаления ...
Я вспоминаю это - и в зимние ночи
От боли до сих пор не сплю.

Я тоже не сплю после этой книги. И каждый год зажигаю свечу памяти для тех, кто в 33-м стал звездами.

Книга прочитана в рамках игры "Вокруг света".
Книга прочитана в рамках игры "Игра в классики".

Страшна книга, страшна правда.
Я читала книгу Світлани Талан "Жорстоке небо". Теж на тему геноциду. Раджу і вам.

Дякую за пораду. Книга називається "Розколоте небо"? Додам її у підбірку. Може, ще щось порадите?

Ой, помилилась! Так, "Розколоте небо". Можу порадити ще "Спалені мрії" Ганни Ткаченко.

Дякую, додала. Бачу, непросто буде знайти електронний варіант цієї книги...

Мені цю книгу для рецензування надала редакція "Друг читача". Маю такий підробіток. Якщо цікаво, то ось моя рецензія на їх сайті.

В мене підробіток теж пов’язаний із книжками. Займаюся коректорською правкою. Жаль, що небагато авторів можуть сьогодні видавати книжки: надто дороге задоволення.

Так, згодна. Якби держава підтримувала хоч якимось чином талановитих початківців.

Зате маститі письменники часто й густо пишуть кожну наступну книгу все нижчої й нижчої якості.