dolli_k

субъективно обо всём

9 мая 2016 г. 09:23

З гелікоптера на неї посипалися нескінченним морем різнокольорові ромашки. Потік повітря розносив їх по всьому подвір'ю, обсипаючи тінисті дерева, акуратно підстрижені кущі, яскраво-зелену газонну траву і до нестями вражену Дашу. Вона кинулася збирати квіти, що впали на землю, і через мить уже стояла з величезним оберемком. А вони сипалися й сипалися зверху вниз нескінченними потоком. Даша підняла голову вгору і дивилася на ромашкове небо. Вона ніколи не відчувала себе такою щасливою. Серце заповнила щемлива радість і п'янке почуття любові, і їй відібрало мову. Тільки дивилася вгору на квіти, що падали без кінця-краю, і Даринці здавалося, що це не квіти падають додолу, а вона сама невагомо підіймається вгору, туди, де небо в ромашках і все здається таким прекрасним.

Неймовірно зворушлива історія, яка не залишить байдужим нікого. Вона розповідає про дівчину, яка готова була рятувати людей, коли сама майже не в змозі стояти на ногах. Але підступна доля розпорядилася так, що саме за цей великодушний вчинок вона дорого поплатилася. І коли Даринці найбільше була потрібна підтримка дорогих і близьких їй людей, вони відмовилися від неї. Просто викинули, як стару й непотрібну іграшку. Справду, дружба й кохання пізнається в біді. Але як же всепрощаюча батьківська любов? До того ж дівчину не було за що пробачати, адже вона вчинила героїчно. Але сільські плітки й пересуди для батьків виявилися важливішими.

Мене так дивує це людське ставлення, адже хвороба не обирає. Вона нищить усіх без розбору. І чому люди через власну необізнаність ізолюють від себе добрих, талановитих, чудових людей? Адже вони заслуговують на підтримку, вони чекають чуда до останнього. І Даринка чекала, адже мала право хоча б на коротку мить відчути себе щасливою.

Хоча я і знала, як закінчиться ця історія, але до останнього сподівалася. І зараз я навіть не можу з упевненістю сказати, який же кінець має книга - сумний чи все ж таки щасливий?

Ви можете любити людей, хворих на СНІД.
Ви можете торкатися їх.
Ви можете бути друзями.
Ви можете доглядати їх.
Ми всі однакові.
Нкосі Джонсон, активіст руху проти СНІДу, Йоганнесбург, Південна Африка

картинка i_am_dashka

Прочитано в рамках игр "От А до Я". Тур 2016, "Школьная Вселенная". Шестой учебный год

Сначала не поняла что за книга, потому что украинского не знаю, читала на русском языке и книга действительно сильная и главное правильная, что не всегда такое получается из-за того, что кто-то колется, а совсем из-за других причин.

А люди только находят повод выплеснуть на ком-то свою жестокость.

Это точно и не важно им справедливо это или нет