kallisto_kyiv

14 марта 2016 г. 13:14

Не хотіла захламляти полиці паперовими книжками, купила на літресі. Загалом можу сказати, що книга хороша. Але трохи застаріла і не про нас. Дуже багато американських реалій - пологи вдома, історії про родзали з ваннами і люб'язний персонал. У нас же як пощастить, а якщо хочеш комфорту, вибирай приватну клініку. А також ні слова про мобільні телефони і сучасні можливості, про програми для додавання фото, ваги і рахування переймів. У мене видання 2011 року, так що може нові видання і доповнені. Багато інформації про врегулювання стосунків з роботодавцями (звичайно, в американських умовах).

Книга поділена на 10 умовних місяців, на початку кожного місяця розказується, що відбувається з дитиною, що в неї виросло, що вона вже робить і що вміє. Приблизно половина книжки присвячена пологам: як вибрати місце, лікаря, як тренувати тіло, на що звернути увагу під час підписання договору і т.д. Так що складається враження, що вагітність - це фігня, а сама жесть - це пологи і до них треба готуватися чи не з першого дня.

Що сподобалось, то це те, що в книжці немає залякування: не їжте те і те, не бігайте, не стрибайте, не займайтесь спортом, вам нічого не можна, тільки лежати на дивані. Навпаки, тут наголошується, що треноване тіло знадобиться під час пологів, а отже, плавайте, катайтесь на велосипеді, бігайте і ходіть в спортзал (звичайно, з урахуванням самопочуття, розміру живота і наявності/відсутності виділень). Звісно ж, ні слова про гіпертонус і інші жахи, якими так люблять лякати у нас.

Чи рекомендувати? Судячи з того, що я проглядала в книжкових, наші книжки малоінформативні і ніякі, тому для загальної інформації книжку можна читати.