30 января 2016 г. 22:29

5 Кожен наш крок змінює життя!

"Подвійні міражі" - перша книга, яку я прочитала від Наталки Шевченко.
Чесно-кажучи, дизайн книги ой як бажає кращого! Окрім страшненької картинки на обгортці, яка ще переливається (!!!) ви зустрічаєте не менш дивні картини й на полях. До того ж, зроблена внутрішня нумерація сторінок. Бррр.... Але попри невдалий дизайн книга варта уваги.
Перша третина трішки затягну. Авторка знайомить нас зі своїми героями. Сім персонажів з своїми скелетами у шафах. причому у кожного він неабиякий. Як йдеться у анотації ці люди, які опинились в одному автобусі, навіть не здогадуються про те, що їм випала можливість змінити своє життя, тож й подорожують, кожен зі своїм болем та горем.
Далі книга стає більш динамічною і скажемо так, захоплює на стільки, що й чай іти робити не хочеться, поки не перегорнеш останню сторінку.
"Подвійні віражі" - це книга про вибір, якій ми робимо в житті. Звісно, тут не йдеться про вибір напою зранку, а про глобальніші речі. Думаю, багато хто задумувався, а що було б, якби я вибрав іншу спеціальність/іншу роботу/іншого жінку, чи чоловіка/інше місто і т.д. В книзі ж персонажам дають можливість побачити альтернативу й не завжди вона райдужна.
Однак, як пише Наталка Шевченко

"не буває хибного вибору, у масштабах Всесвіту, звісно. Помилковим він стає для кожної конкретної людини, та карати з це немає жодного сенсу. Хибний вибір сам по собі покарання".

Також в книзі йдеться про жертовність і готовність допомагати іншим, причому кожен з героїв дуже яскраво проявляє цю рису.
Не сподобався мені персонаж лікаря. І, як на мене, то авторка занадто лагідно до нього поставилась, давши той другий шанс. Однак, хто має право судити інших?
В книзі є епілог, який я навіть не знаю, як розцінювати. Наталка Шевченко сама написала, що хто не любить гепі-ендів, той хай його не читає. Тож для себе я ще не визначилась, яка з кінцівок краща.
Все ж, для поціновувачів містики і психології, а також хорошого українського слова, я раджу почитати цю книгу. Вона не тільки дає змогу цікаво провести вечір, а й змушує замислитись, чи не варто зробити крок, який змінить наше життя на краще!

більша половина українських книжок має проблеми з обкладинками, то сумно.
а от те, що під обкладинкою мені теж сподобалось, навіть дуже. під враженням ходила два дні)

Щиро дякую, дуже приємно знаходити і читати такі відозви. І так, лікар мене теж вибішував ;)) Але чомусь він у моїй уяві був схожий на Кіану Рівза у фільмі "Дар", там, де містер Рівз грає негідника. А, оскільки я маю приховану прихильність до цього актора, то не могла не дати лікарю другого шансу. До слова, найбільше мене у власному творі дратує Ліда. Хто читав, той зрозуміє. Автору рецензії - велике спасибі!

Мені книга теж сподобалась. Як ви сказали, затягнула і не відпускала. Задум оригінальний і тема актуальна дуже. Думати треба, коли приймаєш рішення, хоча не все в житті спрогнозуєш, часом доля вирішує по-своєму. Але коли дбаєш про чистоту власної совісті, то надія на другий шанс буде завжди.
До речі, мене Ліда теж дратувала найбільше.

Щиро дякую і Вам, я пам’ятаю Вашу рецензію дуже добре. Вона мене дуже підтримала у вельми скрутний час, Ви дуже добре відчули мою книгу. Спасибі Вам за це.

Це Вам спасибі за таку книгу! Пишіть ще! Я із задоволенням буду читати!