Natali39419

16 ноября 2015 г. 12:11

Володимир Лис, як завжди прекрасний. Книга написана прекрасно, дуже точні описи. складається враження. що читаючи, переносишся в часі. Частіше зустрічаються описи життя кріпаків того часу, події з їх точки зору, а тут все по іншому. Ми бачимо, як жила шляхта. аргументи через які вони здійснювали ті чи інші дії.. Дуже непросто тоді жилось простому народу.
Та, навіть, враховуючи все вище сказане аж ніяк не можу порівнювати Прокопа з Робін Гудом чи іншими визначними постатями. які намагались зробити життя кріпаків кращим. Він в першу чергу переживав лише за себе і головною його ціллю в житті була помста! А метиди її здобуття взагалі відійшли на другий план. Він майстерно грав життями, як багатих, так і бідних. Вбивав як одних так і інших. Може його і можна виправдати тим горем, яке довелось пережити в молодості, але не варто забувати наскільки розумним та гарним психологом був Прокіп, я думаю, він мав передбачити налідки своєї подвійної гри.
Свого часу мені дуже рекомендували прочитати "Золоте теля" як рекомендацію для ведення бізнесу, але на мою думку Остап Бендер профан на фоні"Маски"