kallisto_kyiv

29 октября 2015 г. 01:16

Коли побачила анонс на цю книгу, одразу вирішила її прочитати, це була спонтанна покупка. В книжці автор розповідає історію вітамінів. Про цингу і бері-бері, про те, як люди дійшли до думки про те, що в їжі крім білків-жирів-вуглеводів і калорій міститься ще щось, що є важливим для нашого здоров’я і без чого можна захворіти. Про вітамін С і В.

Велика частина книги присвячена виробництву вітамінів і тому, що в Америці немає системи контролю за бадами і вітамінами, і що свого часу організації по контролю за ліками і продуктами харчування не вдалося взяти під контроль індустрію бадів, і як це зараз виглядає.

Основна думка: ми сприймаємо вітаміни як якусь таблетку зі здоров'ям, і готові їсти їх жменями і пачками тільки тому, що виробник обіцяє нам багато всього хорошого, хоча в реальності ці препарати часто навіть не пройшли жодних перевірок. І якщо харчуватися правильно і включати в раціон продукти, багаті на природні вітаміни, без синтетичних вітамінів можна і треба обходитися.

В кінці наводиться корисний додаток про вітаміни: як називаються, де містяться, скільки треба вживати в день.