21 июля 2015 г. 23:19

Маю сталу думку, що книжки не потрапляють до рук просто так, а приходять саме в потрібний час, чи як бонус до відповідних обставин. Книжка, про яку дуже хочу розповісти – одна з тих, що купила навіть не знаючи ім’я авторки та не підозрюючи про що має йтись у романі, а як виявилось саме вона дуже зачепила.

«Подвійні міражі» Наталки Шевченко. Ніби дуже вже часта тема переосмислення себе та свого існування постає в цьому творі у казково-магічному обрамленні. 7 героїв, абсолютно з різними характерами, цілями, бажаннями і помилками в минулому. Кожен ніби хоче щось змінити, але немов боїться згаяти час, який не хочеться витрачати на ризики, які, можливо, і не призведуть до кращого життя. Так і живуть, точніше пливуть за течією обставин, що самі й створили своїм вибором колись. Може і ризикнув би, але щось стримує, і тоді біжиш сам від себе.

Саме в такий момент це Щось, чи Хтось зводить цих героїв в одному автобусі, що ніби (весь роман – суцільне слово Ніби) прямує до малесенького карпатського містечка. Кожен з героїв занурений у свої мрії, спогади, навіть не підозрює, що дорога веде у нове життя. Та чи варто обирати нове, коли є шанс повернутись у минуле і виправити його на краще? Поки пасажири у напівсні, автобус раптово ламається і героям доводиться шукати місце для ночівлі у залишеному селі, що зовсім не таке звичайне, як здається на перший погляд. За легендою у подібному випробуванні виживають далеко не всі, але як буде з цими щасливцями, що отримали другий шанс – покаже лише ранок. Хтось знаходить прихисток у лісі, хтось – у залишеній хатині, де замість господарів зустрічає примару зі свого минулого, яке так прагне змінити; хтось – відповіді на сімейні питання, а найщасливіші – кохання.

Не буду розкривати карти скільки з цих сімох виживуть до ранку, але скажу, що далеко не кожен з героїв захотів повертатися у минуле, навіть після того, як побачив розвиток «другого варіанту» свого життя. Одразу виникає думка, щоб ти змінив? як би склалося твоє життя за іншого вибору? Думаю, це і була головна ідея авторки – зробити так, щоб кожен читач навчився цінувати кожен свій вибір від простого: що я хочу на сніданок – каву чи чай, до вагомого і дуже важливого вибору, який і спрямує наше подальше життя.

Я певна, що саме ця книжка зачепить будь-якого читача.