11 марта 2015 г. 13:06

Важко передати, наскільки приємно було перечитувати цей знайомий з дитинства твір. Я згадую уроки української літератури в школі, обмальовані портрети поетів на сторінках підручників і стареньку Олену Денисівну, яка намагалася привити нам любов до українського слова. Зараз я відчуваю, що ті уроки посіяли в мені зерна, котрі тільки зараз виходять на світло. Я давно не отримував такого задоволення від читання дитячої книги.
У школі, твори Довженка я читав легко, бо вони написані просто та ясною мовою. «Воля до життя», яка входила до шкільної програми зразу прийшлася мені до душі.
Міг би я тоді подумати, що буду перечитувати ці книжки у 22 роки, давно вже заливши шкільну парту в минулому.
«Зачарована Десна» пропонує нам подивитись на буденне життя очима хлопчика, що бачить навколишній світ по-дитячому гармонійний і цілісним. Яскраві образи його родичів, кожному з нас знайомі і зрозумілі. Прості люди, побутові сварки, господарські клопоти селян і неймовірно багата природа, що дарує малому Довженкові стільки радості.
Книга невелика, але просто скарб до якого, я обов’язково ще повернуся. Це один із тих творів, який обережно бере за руку, і веде на зустріч із нашим дитинством.