vikaandvitalik

5 февраля 2015 г. 13:41

Батьки і браття! Нинішня наша побіда - велике діло для нас. Чим ми побідили?
Чи нашим оружжям тільки? Чи нашою хитрістю тільки? Ні. Ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю. Уважайте добре на се!
Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незломно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас.
Іван Франко "Захар Беркут"

Ця книга потрапила до мене дуже вчасно, як ніколи! Зараз, коли в моїй рідній країні відбуваються страшенні події, що залишаться в історії держави "чорною міткою", цю книгу варто показати кожному українцеві, щоб він зрозумів у чому сила. На жаль, серед нинішньої владе нема чесного й щирого Захара Беркута - людини, що змогла б зупинити той розбій, що відбувається. Зараз усі Тугари Вовки - зрадники, нахаби, нечисті на руку чиновники, що бажають добра лише собі. І про це також говорить великий Іван Якович:

Погані часи настануть для нашого народу. Відчужиться брат від брата, відмежиться син від батька, і почнуться великі свари і роздори по руській землі,
і пожруть вони силу народу, а тоді попаде весь народ у неволю чужим і своїм наїзникам, і вони зроблять із нього покірного слугу своїх забагів і робучого вола. Але серед тих злиднів знов нагадає собі народ своє давнє гро-мадство, і благо йому, коли скоро й живо нагадає собі його: се ощадить йому ціле море сліз і крові, цілі століття неволі. Але чи швидше, чи пізніше, він нагадає собі життя своїх предків і забажає йти їх слідом..

Я щодня молюся, щоб ця година настала якомога швидше. Я вірю с вою країну, вірю, що настане мир та злагода.

Эта книга невероятно напоминает нынешнее положение в мире - война, угасание и никакого просвета. Кто же довел до этого? А вот такие нынешние чиновники, в книге они представлены Тугаром Вовком - очень нечестным человеком, предателем, который печется только за свою шкуру. И сколько же сейчас таких же? Да море! Посмотрите вокруг, много ли вокруг вас честных и справедливых людей, много ли таких ,кто готов отдать жизнь родного человека за то, чтобы общество стало лучше, чтобы был мир и доброта вокруг? Нет сейчас таких, давно канули в лету Захары Беркуты... А их так нынче не хватает... Остается только читать историю, восторгаться мужеством наших предков и краснеть за нынешних людей, кто у власти.

Книга прочитана в рамках игры "Книжный марафон-2015", февраль 2015

Ой, я с Франко не дружу. Он у меня со скрипом идёт. Может мне тоже попробовать почитать на этой волне, может возьмёт меня за счёт актуальности?
У тебя как раньше отношения с Франко складывались?

У меня вообще с родной литературой не складывалось :(
Только сейчас начала нормально воспринимать и любить произведения классиков и современников.
А "Захара Беркута" попробуй, должно понравится.