giggster

26 августа 2014 г. 15:16

Классичний зразок науково-популярної літератури зі своїми плюсами і мінусами. Discovery транслював схожу серію про роботу мозку, і ця книжка місцями виглядала просто як сценарій до неї. Очевидні плюси: простота викладення, яка не вимагає спеціальних знань; загальна доступність матеріалу; наукова вивіреність. До мінусів я б відніс традиційний для американського наукпопа перекіс у бік популярності на шкоду науковості. Американці – і цим страждає і той самий канал Discovery – викладають метаріал так, ніби уявляючи собі людину з середньою освітою і мінімумом знань у цій галузі, тому занадто не заглиблюються і сильно не завантажують, щоб цей усереднений читач не занудьгував і обов'язково дочитав до кінця. Як наслідок, всі, хто уже хоч якось цікавився темою, бракує у таких книжках нових сяючих горизонтів і певної глибини.
Менше з тим, загалом це дуже толковий, збитий до купи звіт про сучасні наукові знання про несвідоме. Як відомо, наука далеко вже пішла від Фрейда, який хай, можливо, і був першопрохідником у несвідомому, але наукове підгрунтя під свої теорії пропонув такі собі, хиткі. Втім, його ідея про те, в основі нашої свідомості лежить несвідоме, виявилася точною. Обсяги несвідомого у нашій поведінці, нашому, як нам часто здається, свідомому і раціональному виборі, у наших пристрастях і рішеннях вражає. Власне, для цього і варто почитати книжку.

бкврм

Ви читали цю книгу по-українськи?

ні, російською, звісно.