bezkonechno

посягаю на книжные просторы :)

9 августа 2014 г. 18:21

Я ще не визначилася остаточно зі своїм відношенням до творчості Люко Дашвар, як і з однозначною оцінкою прочитаного. З одного боку, я розумію, чому кажуть, що це — белетристика, а з іншого — навіть в казковому зчепленому сюжеті є те, що зачіпає. Отак і блукаєш з літературою, не в змозі її оцінити.

«Хочу, щоб ти знав про Вербицьких головне: Вербицькі жертвують усім заради щастя своїх дітей.»

Історія сім'ї Вербицьких дещо схожа на історії так званих аристократів: рід лікарів, гарна квартира, багато грошей, Іветта Андріївна Вербицька, її дочка — Ліда та їхня домашня робітниця. Ідеальні Вербицькі понад усе. Майже ідеальні, адже у них є таємниця — брат Ліди Платон, він не зразковий Вербицький, тому трохи "псує" картину. І, як будь-яка мама, Іветта Андріївна намагається дати Платосику все найкраще і постійно його жаліє. Кажуть, що мама найкраще знає, що потрібно її дитині. Але ж навряд чи краще сидіти в чотирьох стінах і запихатися ліками замість того, щоби навпаки — дати якомога більше свободи хлопцеві, наскільки це можливо, дати розвитися хлопцеві природньо.
Вербицькі мало жили зі свободою. Ліді постійно нагадували, що вона — Вербицька, натякаючи на очікування результатів від "правильного життя", Платосика Вербицького навпаки — цькували сидіти вдома, постачаючи дорослому хлопцеві купу гумових лялок. То де ж тоді "правильне життя"? Може не воно не таке, як уявляє собі Іветта Андріївна? А може воно для кожного своє?
Ковточком свободи для Ліди має стати чоловік Стас, а для Платосика мати шукатиме справжню, а не гумову, ляльку по всьому світу. Але чи легко спекатись ярма, яким стало славетне прізвище? Чи легко не бути маминою дочкою аж настільки? Чи легко зрозуміти, що є життя поза Вербицькими і воно — твоє власне?

«Звичний світ руйнувався, і цього ясного зимового ранку Ліда не розуміла, яким стане новий — лихим чи добрим».

Чи легко стати ковточком свободи в ненормальному світі Іветти Андріївни? Чи легко створити тут власну сім'ю? Зовсім ні. Проте, за кожною долею є завіса, що закриває сердечні рани і пояснює вчинки. Саме її треба відкрити. А наприкінці ви будете здивовані тим, хто врятує ситуацію і залишиться людиною.
Суттєвим мінусом для мене став… секс. Забагато сексу, забагато його а книжці, навіть в якості якоїсь проблеми чи сюжетної лінії. Можна було би спокійно без цього обійтися. Принаймні не в такій кількості. Занадто вже аномально. Правда, й весь сюжет часом нагадує мозаїку, причому не дуже правильну. Така вона — белетристика, проте, скоріше всього ще книжку прочитаю. Хочеться визначитись зі ставленням. Поки шо — звичайно, посередньо і сучасно, в негативному сенсі цього слова, але разом з тим, є щось, що не відпускає. А ще сподобалась двозначність заголовку. "Мати все" чи "Мати — все?" — в цьому основний конфлікт твору.

В рамках игры "ТТТ" (советчик Dorofeya )
1/3 — Произведение Люко Дашвар
Дякую за пораду! Бачу, що й я можу колись сказати, що нарешті дочитала всю Дашвар, незважаючи на всі очевидні мінуси, не дуже й відпускає. :)

С прочтением тебя

Спасибо) скорее с написанием) прочла уже Несколтко месяцев назад)

Главное трилогию ее не читай, неудачная она у нее.

Именно это произведение у Дашвар мне больше всего нравится, возможно из-за того что встречала несколько прототипов Иветты Андреевны с их тайнами и стремлением иметь все.

Наслышана) спасибо! Теперь точно не буду )

Да, образы колоритны, никуда не деться, вот бы еще побольше реальности, без этой склейки сюжета, но это видимо стиль такой.

А мне вот еще "Райцентр" понравился. Может изза ностальгии за студенческими годами:-)

Да Рай.центр был неплох. У Дашвар произведения шли как бы по нарастающей, а потом случилась трилогия. Сейчас сестра читает "На запах мяса", а я мяукая бегаю вокруг нее, чтобы и самой почитать))

Извените меня!Хотелж нажать на стрелку вверх, а нажала вниз(пальцы толстые).Прошу прощния.