Romashka28

12 мая 2014 г. 12:26

ФЛЕШМОБ - 2014

Сім чудових вечорів за чашкою чаю і чудовою прозою. Сім героїв, долі яких перемолола круговерть життя. Сім оповідань з особливим гумором, іронією і нотами безвиході. "Округ Форд" - ще одна літературна вершина "взята" королем судового трилера Грішемом.

У книзі 7 оповідань, всі вони читаються вліт, на одному диханні. Кожна розповідь - це нова історія з абсолютно новими героями, характерами, настроєм. Чомусь таке сильне "візуальне" відчуття цієї прози. Таке враження, що не читаєш, а дивишся кіно."Округ Форд" - відносно свіже творіння автора, в ньому він ніби повертається до місця дії свого першого легендарного роману - "Пора вбивати " - на американський південь. Саме тут живуть люди, що опинилися з тієї чи іншої причини не в ладах з законом. Про них - ці сім приголомшливих історій.

Герої Грішема - люди, які живуть своїм життям, підкоряючись вимогам власної натури, в той самий час не підкоряючись закону. Навіть коли вони розуміють, що порушують його, це їх не особливо турбує, тому що характер велить їм чинити так... як велить. Вони не особливо розумні, часто вперті, зарозумілі, грубі, але наскільки ж привабливі. До них не відчуваєш антипатії, швидше поблажливість і співчуття. Усіх героїв Грішема можна назвати ізгоями, але так зворушує їх доля, так щемить серце...

Зустріч з таким письменником, як Джон Грішем, - удача для читача. А сам письменник - удача для американської літератури. Книга - скарб для любителів жанру. На жаль, жанр не мій. Але сам автор, як і розповіді загалом, займе почесне місце в моїй книжковій скарбничці.

Прочитано в рамках флешмобу. Дякую Estel за рекомендацію.